Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Aktuality

Druhá výrobní hala pro KION Group ve Stříbře dokončena

7.12.2017

Panattoni Park Stříbro se stále více profiluje jako centrum automatizace a výroby s vysokou přidanou hodnotou. a vlajková loď Developer v tomto parku právě dokončil druhou budovu pro KION Group, renomovaného světového výrobce manipulační techniky. Nová hala o velikosti 23.000 m2 bude vyrábět dopravníkové systémy Dematic.

více >

V Mošnově vyroste logistické centrum za miliardy korun

5.12.2017

Projekt nového multimodálního logistického centra ve strategické průmyslové zóně Ostrava - Mošnov rozvíjí společnost Consens Investments. Ta zastupuje zájmy firmy DB Schenker, dceřiné společnosti jedné z největších logistických firem světa Deutsche Bahn. Záměr prodat této firmě pozemky o rozloze 54 hektarů schválili nyní ostravští zastupitelé, hodnota investice se bude pohybovat v řádu miliard korun

více >

Vánoce jsou zatěžkávací zkouškou českého trhu skladových prostor

28.11.2017

Přípravy na vánoční svátky startují na trhu s moderními skladovými prostory již na přelomu srpna a září, zátěžový test přichází v listopadu v podobě Dnů dopravy zdarma, Black Friday a Cyber Monday. Sezóna pro maloobchodní společnosti a jejich logisty vrcholí ve dvou týdnech před Štědrým dnem (letos od 11. – 22. prosince).

více >

Jak na nový sklad?

23.11.2017

Letošní rok se nese ve znamení růstu českých firem. Podle Českého statistického úřadu jen v září stoupla průmyslová produkce v meziročním srovnání o sedm procent, daří se i retailu. Dobré hospodářské výsledky výrobních a obchodních společností přinášejí potřebu expanze, která se projevuje zejména v oblasti logistických prostor.

více >

Amazon otevřel na Slovensku nové centrum pro reverzní logistiku

19.11.2017

Společnost Amazon zprovoznila u Seredi logistické centrum pro nedoručené nebo vrácené zásilky. Plocha nově zbudované haly je 60 tisíc metrů čtverečních. Celkem má v provozu pracovat kolem tisícovky pracovníků a další pak jako brigádníci během hlavní prodejní sezóny.

více >

Letiště Brno součástí portfolia Accolade

17.11.2017

Skupina Accolade provedlo akvizici společnosti B.A.W.D.F. s.r.o., která je vlastníkem společnosti Letiště Brno a.s. Tato společnost, Letiště Brno a. s., má uzavřenou smlouvu s Jihomoravským krajem, na jejímž základě má mezinárodní letiště Tuřany v dlouhodobém nájmu a je jeho provozovatelem.

více >

V Jenči byly dokončeny tři nové haly společnosti Gebrüder Weiss

13.11.2017

Společnost Gebrüder Weiss rozšířila své sídlo v Jenči u Prahy. Vybudováním trojice nových skladovacích hal s celkovou plochou devět tisíc metrů čtverečních zdvojnásobila společnost své kapacity překládky a logistiky v tomto sídle celkem na téměř 18 tisíc metrů čtverečních. Investice dosáhly 5 milionů €.

více >

Největší řetězec světa Wallmart zavádí do obchodů roboty. Sami snímají zboží a informují obsluhu, co má doplnit

10.11.2017

Po úspěšném otestování zavádí Wallmart Stores do více než 50 obchodů v USA roboty, kteří mají za úkol průběžné skenování zboží v regálech. Následně pracovníkům posílají informace o tom, které produkty mají doplnit, kde je uvedená špatná cena nebo kde chybí čárový kód. Roboti jsou dle zkušenosti z testování o polovinu produktivnější než lidé, umí skenovat zboží mnohem přesněji a třikrát rychleji

více >

CBRE GI kupuje dva průmyslové parky v západních Čechách

7.11.2017

Největší investiční transakci letošního roku v sektoru industriálních nemovitostí uskutečnily společnosti CBRE Global Investors a Stage Capital. Předmětem bylo logistické portfolio, sestávající z průmyslových parků u Stříbra a Nýřan o celkové ploše zhruba 150.000 metrů čtverečních.

více >

Zóna Triangle láká, zájem má společnost Unifrax

7.11.2017

Výrobu hlinitokřemičitých vláken, která jsou součástí automobilových katalyzátorů, by ráda do průmyslové zóny Triangle umístila společnost Unifrax. S třemi desítkami zaměstnanců půjde o menšího investora, továrna má vyrůst při jihozápadním okraji zóny.

více >

​Nová distribuční centra Eaton pod taktovkou DHL

5.11.2017

Společnost DHL Supply Chain rozvíjí výstavbou trojice nových distribučních center spolupráci s elektronickou divizí společnosti Eaton. Dle smlouvy zajistí také jejich následný provoz. Centra budou umístěna v Německu, ve Velké Británii a v České republice, kde bude současné distribuční centrum DHL rozšířeno.

více >

Koncern Siemens plánuje rozšíření svého závodu v Drásově

2.11.2017

Koncern Siemens se rozhodl rozšířit výrobní závod na výrobu generátorů a motorů, který je umístěn v Drásově. Firma plánuje rekonstrukci některých objektů a rozšíření výroby a skladů. Siemens investoval do drásovského závodu už v minulosti. Postavil tam například novou výrobní halu. Další nová hala je i součástí aktuálního záměru. K tomu chce firma přidat skladovací prostor a objekt pro administrativu. Výstavba má podle zveřejněných materiálů na stránce kraje začít v příštím roce a skončit do konce roku 2019.

více >