Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Aktuality

Panattoni hodlá v Praze postavit high-tech areál

20.6.2017

Společnost Panattoni Europe představila svůj záměr vybudovat na pozemku Kovošrotu v pražských Dolních Měcholupech high-tech průmyslový areál zhruba za miliardu korun. Projekt s názvem Panattoni Prague City Park, zahrnující čtyři haly, nyní prochází posouzením vlivů na životní prostředí (EIA).

více >

Gebrüder Weiss zdvojnásobí kapacitu logistického areálu v Jenči

11.6.2017

Rakouská logistická společnost Gebrüder Weiss rozšiřuje svůj logistický areál v Jenči na západním okraji Prahy, na podzim zde plánuje dokončit tři nové sklady s celkovou rozlohou 9.000 metrů čtverečních. Zdvojnásobí tak logistickou a překládkovou kapacitu v Jenči na 18.000 metrů čtverečních.

více >

Prologis jako první na českém trhu získává nejvyšší ocenění BREEAM

7.6.2017

33 700 metrů čtverečních, kterou postavil na míru v Prologis Park Prague-Rudná pro českého prodejce sportovních potřeb Sportisimo, je první logistickou nemovitostí v České republice oceněnou nejvyšším stupněm akreditace BREEAM. V rámci regionu střední a východní Evropy jde teprve o druhou takovou budovu s tímto hodnocením.

více >

DB Schenker otevřel logistické centrum v Ústí nad Labem

5.6.2017

Mezinárodní poskytovatel logistických řešení DB Schenker zahájil v květnu provoz moderního logistického terminálu v Ústí nad Labem. Svou strategickou polohou blízko dálnice D8 je ideální pro zásobování Německa a dalších zemí západní Evropy.

více >

Prologis pronajal novou spekulativní halu v Bratislavě

3.6.2017

Společnost Prologis oznámila plné pronajatí nově dokončené haly, stavěné na spekulativní bázi. Nájemce, zaměřený na velkoobchodní prodej nábytku, si v Budově 15 o rozloze 21.140 metrů čtverečních zřídí nové distribuční centrum.

více >

Korejský obr zvažuje výstavbu továrny na baterie v Česku

1.6.2017

Významná korejská petrochemická společnost SK Innovation oznámila záměr výstavby továrny na baterie ve východní Evropě. Divizi jednoho z největších korejských konglomerátů SK Group lákají nízké mzdové náklady, přičemž favority jsou Česko a Maďarsko.

více >

V zóně Triangle se staví městečko. Rostou kanceláře, ubytovna i jídelna

30.5.2017

Průmyslová zóna Triangle u Žatce se brzy rozšíří o návaznou infrastrukturu. V současné době se zde totiž staví takzvané městečko. Bude sloužit jako zázemí pro tamní zaměstnance i pracovníky, kteří v areálu budou stavět továrny. Jako první vyrůstá sestava mobilních buněk, kde bude administrativní budova, jídelna a ubytovna.

více >

Průmyslový development nové generace: „zelené“ sklady i parky

27.5.2017

Nová vlna zájmu o estetiku a urbanismus přichází do sektoru industriálního developmentu společnosti P3. Důvodem stavebního boomu zelených hal v zelených parcích přitom není jen snaha o společensky odpovědné podnikání, ale také prestiž, a především udržitelná spotřeba energie.

více >

Prologis prodal sklady v Ostravě

24.5.2017

Americký developer Prologis se dohodl s investiční skupinou CBRE Global Investors na odprodeji skladového komplexu v Ostravě. Na transakci se podílela poradenská společnost CBRE, která je s novým majitelem spřízněná. Hodnotu transakce žádná ze stran nezveřejnila. Areál, který Prologis vybudoval poblíž dálnice D1, má kolem 66 tisíc metrů čtverečních.

více >

Daimler začal u českých hranic stavět továrnu na baterie

23.5.2017

Německý automobilový koncern zahájil výstavbu nového výrobního závodu, který bude umístěn v průmyslové zóně saského města Kamenec, tedy přibližně třicet kilometrů od Drážďan a padesát kilometrů od českých hranic. Náklady na výstavbu jsou očekávány ve výši půl miliardy eur.

více >