Novinky

Segro prodlužuje nájemní smlouvu s řetězcem Ikea

Developer Segro prodloužil ve svém průmyslovém parku v Hostivici smlouvu s nájemcem Ikea. Jednotka slouží jako výdejní sklad pro zákazníky, kteří zakoupili zboží skandinávského řetězce v nedaleké prodejně na pražském Zličíně. Výdejní sklad Ikea využívá plochu o velikosti 6720 metrů čtverečních. Na prodloužení nájemní smlouvy se podílela realitní poradenská společnost Cushman & Wakefield.

Více

Polský developer 7R získal stavební povolení pro svůj první český projekt

Po zajištění potřebného stavebního povolení se polská 7R Group chystá zahájit výstavbu prvního industriálního projektu v České republice. Novou skladovací halu 7R Park Lavičky firma vybuduje na strategicky umístěné spojnici mezi Prahou a Brnem v těsné blízkosti dálnice D1. Díky tomu bude mít vynikající dostupnost a ideální příležitost k pronájmu. Celková výše investice přesáhne 750 milionů korun.

Více

Česká pošta spustila automatizované třídění balíků v ostravském Mošnově

V třídicím centru České pošty, resp. Balíkovny v Mošnově byl do ostrého provozu uveden nový stroj, který je schopen automatizovaně vytřídit až 13.000 balíků za hodinu. Na ploše bezmála 30.000 metrů čtverečních je možné denně třídit až 300.000 balíků. Kapacita skladování činí až 1000 paletových míst. Dohromady v logistickém centru pracují tři stovky zaměstnanců.

Více

Povolovací procesy skladů trvají v průměru 4,5 měsíce, uvedl ČKAIT.

Nejnovější průzkum České komory autorizovaných inženýrů a techniků (ČKAIT) ukázal, že skutečná délka stavebního povolení či územního rozhodnutí v ČR netrvá několik let, ale například u bytových domů se průměrně rozhodne za 5 měsíců, totéž platí i pro jejich stavební povolení. Společné územní a stavební řízení vychází na půl roku, mediánově dokonce jen na 3 měsíce. Nejdelší povolovací proces vykazují tunelové stavby (skoro rok), nejkratší sklady nebo parkovací domy (4,5 měsíce) v případě společného povolovacího řízení. Téměř 1100 členů ČKAIT uvedlo za hlavní problémy nesjednocené postupy orgánů a stavebních úřadů, protichůdné požadavky na památkovou ochranu a životní prostředí nebo nedořešené majetkoprávní vztahy.

Více