Novinky

Výrobní závod IKEA prošel kompletní automatizací za plného provozu

IKEA Components, dceřiná společnost švédské nadnárodní společnosti IKEA, je zodpovědná za balení a dodávky nábytkových komponent a příslušenství. Výrobní závod v Malackách nedávno plně automatizoval svou skladovou část za účelem zvýšení efektivity provozu. Bez zásadního narušení probíhajících provozních operací zde společnost Mecalux bezproblémově integrovala celkem dvanáct třístranných paletových zakladačů a Easy WMS. O podrobnostech hovořil Pavol Masarovič, provozní manažer společnosti IKEA Components, Slovensko.

Více

Drylock ve VGP Parku Hrádek nad Nisou nově využívá solární energii

Evropský developer a vlastník semi-industriálních a logistických nemovitostí VGP se spolu se svými nájemci zasazuje o udržitelnější a energeticky efektivnější projekty. Ideálním příkladem je právě zkolaudovaná fotovoltaická elektrárna na střeše nejnovější haly společnosti Drylock ve VGP Parku Hrádek nad Nisou o ploše 28 000 m2 a výkonu 2 811,9 kWp. Její připojení do veřejné distribuční sítě proběhlo v květnu 2024. Udržitelnost a energetická soběstačnost budovaného portfolia patří mezi VGP hlavní cíle.

Více

Ostravský sklad Rohlíku už obsluhuje přes 45 tisíc domácností. Od otevření přidal 640 nových lokalit

Český online prodejce potravin Rohlik.cz otevřel loni na podzim nové distribuční centrum v Ostravě. V současné chvíli je už sklad v plném provozu. Na Ostravsku s Rohlíkem nakupuje více než 45 tisíc domácností a očekává se další růst o 50 procent. Rohlík se rovněž soustřeďuje na rozšiřování své služby – od září začal obsluhovat dalších 640 nových lokalit po celém Česku.

Více

Segro prodlužuje nájemní smlouvu s řetězcem Ikea

Developer Segro prodloužil ve svém průmyslovém parku v Hostivici smlouvu s nájemcem Ikea. Jednotka slouží jako výdejní sklad pro zákazníky, kteří zakoupili zboží skandinávského řetězce v nedaleké prodejně na pražském Zličíně. Výdejní sklad Ikea využívá plochu o velikosti 6720 metrů čtverečních. Na prodloužení nájemní smlouvy se podílela realitní poradenská společnost Cushman & Wakefield.

Více

Polský developer 7R získal stavební povolení pro svůj první český projekt

Po zajištění potřebného stavebního povolení se polská 7R Group chystá zahájit výstavbu prvního industriálního projektu v České republice. Novou skladovací halu 7R Park Lavičky firma vybuduje na strategicky umístěné spojnici mezi Prahou a Brnem v těsné blízkosti dálnice D1. Díky tomu bude mít vynikající dostupnost a ideální příležitost k pronájmu. Celková výše investice přesáhne 750 milionů korun.

Více

Česká pošta spustila automatizované třídění balíků v ostravském Mošnově

V třídicím centru České pošty, resp. Balíkovny v Mošnově byl do ostrého provozu uveden nový stroj, který je schopen automatizovaně vytřídit až 13.000 balíků za hodinu. Na ploše bezmála 30.000 metrů čtverečních je možné denně třídit až 300.000 balíků. Kapacita skladování činí až 1000 paletových míst. Dohromady v logistickém centru pracují tři stovky zaměstnanců.

Více