Společnost Panattoni předá Amazonu již čtvrtou halu v České republice

Hala v Panattoni Parku Chomutov North je již čtvrtým projektem v pořadí, který Amazon od Panattoni v České republice převzal. Celý projekt Panattoni Parku Chomutov North vyniká rozsáhlou investicí do podpory biologické rozmanitosti i v širším okolí průmyslové zóny. Šetrností k životnímu prostředí se pyšní i samotná hala, což potvrzuje její aspirace na hodnocení „Excellent“ v rámci certifikace BREEAM New Construction.

Developerská společnost Panattoni pro Amazon postavila nový výrobní závod u Chomutova, který bude sloužit pro automatizovaný potisk triček a zakázkovou výrobu doplňků v rámci programu „Amazon Merch on Demand“ pro český i zahraniční trh. Rozloha provozu Amazonu v části haly A je téměř 15 tisíc metrů čtverečních. Společnost Amazon v České republice již provozuje distribuční centra v Dobrovízi u Prahy a v Kojetíně na Přerovsku. Jde dokonce již o čtvrtou budovu, kterou v posledních deseti letech Amazon od Panattoni v Česku převzal.

„Společnost Panattoni je pro nás v oblasti budování nových center dlouhodobým a spolehlivým partnerem. Díky jejich rozsáhlé expertíze můžeme našim zaměstnancům poskytnout moderní a bezpečná pracoviště odpovídající kvality. To se týká i nové haly u Chomutova a my dosavadní spolupráci velmi oceňujeme,“ říká Michal Šmíd, generální manažer společnosti Amazon pro Českou republiku.

„Důvěra společnosti Amazon, pro kterou Panattoni ve světě buduje průmyslové nemovitosti již od roku 1999, nás velmi těší a současně zavazuje. Pronajímatelná plocha pro Amazon se v ČR po dokončení budovy v Panattoni Parku Chomutov North rozrostla na celkových téměř 355 000 m2. Společným znakem všech hal pro Amazon je důraz na udržitelnost, minimální energetické nároky a skvělé zázemí pro zaměstnance o čemž svědčí i vysoké cílové hodnoty certifikace BREEAM New Construction, “ říká Jiří Zita, obchodní ředitel, Panattoni.

Prvním nájemcem, který si převzal letos březnu své výrobní prostory v Panattoni Parku Chomutov North je německý dodavatel intralogistických řešení Jungheinrich. Ten zde rozšířil své evropské výrobní kapacity vysokozdvižných vozíků.

„Zájem nájemců z celého světa o expanzi výroby na Chomutovsko, je výbornou zprávou pro tuto oblast historicky spjatou s těžbou uhlí. Celý region čeká v následujících letech nutná hospodářská restrukturalizace na modernější typ průmyslu, který bude šetrnější k životnímu prostředí. Panattoni Park Chomutov North nyní nabízí posledních 39 000 m2 pronajímatelné plochy v areálu, který obsadil výrobní program společností Jungheinrich a Amazon. Osobně mě těší, že projekt vznikl v úzké spolupráci s místními samosprávami,“ říká Klára Sobotková, ředitelka regionálního rozvoje, Panattoni.

Panattoni Park Chomutov North se pyšní rozsáhlou investicí do podpory biologické rozmanitosti i v okolí průmyslové zóny. Biokoridor s výsadbou zeleně o rozloze 1,5 hektarů se skládá z dřevin stromového i keřového patra s důrazem na původní druhy. Vysazeno bylo téměř 450 stromů a přes 12 000 keřů. Prostor zůstane neoplocen, přirozeně tak naváže na revitalizaci přilehlých břehových porostů. Na vhodných místech jsou vyhloubeny tůňky pro zvýšení místní druhové rozmanitosti. Z doplňujících opatření lze zmínit luční porosty, budky pro různé druhy ptactva i netopýrů, či zídka pro plazy (zejména pro chráněnou ještěrku, která byla i během stavebních prací pod dohledem bio dozoru) a hmyzí hotel.