www.skladuj.cz logo

Exyte Technology si pronajme prostory od VGP v Ústí nad Labem

Společnost VGP získala nového nájemce pro svůj nově připravovaný technologický park VGP Park Ústí nad Labem City, který vznikne na brownfieldu nedaleko centra města na místě bývalé sklárny Avirunion ohraničeném ulicemi Sklářská, Tovární a Kekulova. Společnost Exyte Technology si pronajala 11 192 m2 skladových prostor a dalších 1 400 m2 kancelářských prostor v pavilonu A. "Se společností Exyte Technology, která má bohatou historii v oblasti špičkových zařízení a technologií, sdílíme stejné hodnoty zaměřené na maximální spokojenost zákazníků a odpovědný přístup k životnímu prostředí," komentuje David Plzák, Country Manager VGP pro Českou republiku.

Společnost Exyte Technology vyvíjí, navrhuje a dodává high-tech zařízení pro zákazníky působící na trzích polovodičů, bateriových článků, farmaceutického průmyslu, biotechnologií a datových center. Za více než 100 let od svého založení v roce 1912 se rozrostla v nadnárodní společnost s přibližně 9 000 zaměstnanci po celém světě. V novém areálu v rámci VGP Park Ústí nad Labem City se společnost zaměří na výrobu modulárních jednotek tvořených lehkými rámovými konstrukcemi, do kterých jsou umístěny prefabrikované potrubní systémy. Většina těchto výrobků bude dodávána zákazníkům působícím v oblasti polovodičů a čipů. "Použití modulárních jednotek přináší našim zákazníkům až 25% finanční úsporu a 30% snížení časové náročnosti. Tato metoda zajišťuje 100% spolehlivou kvalitu výrobků, nižší produkci odpadu a méně úrazů pracovníků, což potvrzují i naše zkušenosti z amerického trhu. Evropská unie v současné době usiluje o zvýšení svého podílu na celosvětové výrobě čipů na 20 % do roku 2030. Proto jsme se rozhodli expandovat do České republiky, která je strategickým místem pro řízení všech našich plánovaných projektů. Lokalita VGP Park Ústí nad Labem City zajišťuje dopravní dostupnost do Německa, což je pro nás klíčové," říká Lucie Weberová, generální ředitelka Exyte Technology pro Českou republiku.

V rámci VGP Park Ústí nad Labem City vzniknou na celkové ploše téměř 11 hektarů (110 000 m2) celkem 3 haly s ekologickou certifikací BREEAM Very Good s více než 52 000 m2 pronajímatelné plochy. Hala A je v současné době ve výstavbě a je již plně pronajata. Společnost VGP předpokládá, že hala bude dokončena ve třetím čtvrtletí tohoto roku. Další dvě haly s více než 29 000 m2 pronajímatelné plochy jsou v přípravě.