P3 pronajala od ledna do června přes 90 tisíc metrů čtverečních ploch

„Poptávka po skladových prostorách v Česku i na Slovensku nadále překračuje nabídku, i když už méně než v předchozích letech. Těší mě, že narůstá počet případů, kdy za námi potenciální nájemci přicházejí s velmi specifickými požadavky a my jim dokážeme vyhovět,“ ohlíží se za uplynulým pololetím Peter Jánoši, ředitel P3 pro Českou republiku a Slovensko.

Mezi nejsilněji zastoupený sektor mezi nájemci, kteří s P3 v první polovině roku uzavřeli smlouvu, je netypicky Printing & Packaging, a to zejména díky papírně Mondi Štětí, jež začala využívat lovosickou halu B1 k uskladnění papíru a obalových materiálů před cestou k zákazníkovi. Podobně velkou poptávku adresovaly také společnosti pro potřeby automobilového průmyslu, WM Logistic Nýřany a Allog Consulting, které obsadily nové prostory v novém P3 parku v Myslince u Plzně. Segmentový trojlístek uzavírá tradičně logistika.

Za prvních šest měsíců letošního roku uzavřel P3 tým celkem 35 nájemních smluv, což znamená zhruba každých pět dní novou smlouvu. „Přibližně polovinu nových smluv jsme podepsali se zcela novými nájemci s rozmanitým předmětem podnikání, od zmíněných papíren přes distributora piva, poskytovatele party dekorací, až k veterinární klinice či prodejci akvarijních rybiček,“ prozrazuje šéf leasingu P3 v České republice Jan Andrus. Zajímavostí je i to, že se pronajalo přes 6 tisíc metrů čtverečních kanceláří, z toho čtvrtina (1520 m2) bez jakékoliv vazby na pronájem skladu.

Kapacity, které P3 získala výstavbou hal v Ostravě, Lovosicích a v Myslince u Plzně, byly z větší míry vyčerpány, přesto si potenciální nájemci prostor mohou stále vybrat z několika lokalit, ať už jde o P3 park Prague D8 (5123 m2), P3 park Olomouc (u dálnice D35, 5789 m2), P3 park Lovosice (6248 m2) nebo P3 park Ostrava Central (na brownfieldu ve Vítkovicích, 15.470 m2).