P3 pronajala od ledna do června přes 90 tisíc metrů čtverečních ploch

25.07.2023

V prvním pololetí letošního roku pronajala společnost P3 Logistic Parks ve svých tuzemských průmyslových areálech celkem 90.546 metrů čtverečních, z toho téměř 40 % v Praze a blízkém okolí. Významnou posilou portfolia jsou i nové budovy v P3 parku Plzeň Myslinka a P3 parku Lovosice, o které nájemci projevili zájem už v průběhu výstavby.

P3 pronajala od ledna do června přes 90 tisíc metrů čtverečních ploch

„Poptávka po skladových prostorách v Česku i na Slovensku nadále překračuje nabídku, i když už méně než v předchozích letech. Těší mě, že narůstá počet případů, kdy za námi potenciální nájemci přicházejí s velmi specifickými požadavky a my jim dokážeme vyhovět,“ ohlíží se za uplynulým pololetím Peter Jánoši, ředitel P3 pro Českou republiku a Slovensko.

Mezi nejsilněji zastoupený sektor mezi nájemci, kteří s P3 v první polovině roku uzavřeli smlouvu, je netypicky Printing & Packaging, a to zejména díky papírně Mondi Štětí, jež začala využívat lovosickou halu B1 k uskladnění papíru a obalových materiálů před cestou k zákazníkovi. Podobně velkou poptávku adresovaly také společnosti pro potřeby automobilového průmyslu, WM Logistic Nýřany a Allog Consulting, které obsadily nové prostory v novém P3 parku v Myslince u Plzně. Segmentový trojlístek uzavírá tradičně logistika.

Za prvních šest měsíců letošního roku uzavřel P3 tým celkem 35 nájemních smluv, což znamená zhruba každých pět dní novou smlouvu. „Přibližně polovinu nových smluv jsme podepsali se zcela novými nájemci s rozmanitým předmětem podnikání, od zmíněných papíren přes distributora piva, poskytovatele party dekorací, až k veterinární klinice či prodejci akvarijních rybiček,“ prozrazuje šéf leasingu P3 v České republice Jan Andrus. Zajímavostí je i to, že se pronajalo přes 6 tisíc metrů čtverečních kanceláří, z toho čtvrtina (1520 m2) bez jakékoliv vazby na pronájem skladu.

Kapacity, které P3 získala výstavbou hal v Ostravě, Lovosicích a v Myslince u Plzně, byly z větší míry vyčerpány, přesto si potenciální nájemci prostor mohou stále vybrat z několika lokalit, ať už jde o P3 park Prague D8 (5123 m2), P3 park Olomouc (u dálnice D35, 5789 m2), P3 park Lovosice (6248 m2) nebo P3 park Ostrava Central (na brownfieldu ve Vítkovicích, 15.470 m2).

Zdroj: P3, Systémy logistiky

Dozvíte se to první!
Nejnovější nabídka relevantních
nemovitostí na e-mail

Pokud chcete dostávat informace o aktuálních volných prostorech, napište nám zde prosím Vaše telefonní číslo a emailovou adresu. Budeme Vás kontaktovat pro doplnění bližších informací o preferované nemovitosti.

Spolupracujeme