Německý developer GARBE začal s výstavbou udržitelného logistického parku v Českých Budějovicích

Výstavba první haly parku o rozloze 9 500 metrů čtverečních byla zahájena v letošním roce. Hala bude vybavena nejmodernějšími technologiemi a bude obsahovat ekologické prvky, jako jsou tepelná čerpadla a zelená střecha. Zelená střecha nejenže pomůže snížit dopad budovy na životní prostředí, ale také poskytne izolaci, která pomůže snížit spotřebu energie. Dokončení výstavby první haly je naplánováno na listopad 2023. Budoucí nájemce haly zatím není známý, jedná se o spekulativní výstavbu.

Součástí projektu jsou také plány na výstavbu několika dalších hal, datum zahájení jejich výstavby developer zatím nezveřejnil. Haly budou stavěny postupně, přičemž druhá a třetí hala již získaly stavební povolení. Čtvrtá hala bude rozdělena na menší komerční jednotky o velikosti 200 až 2000 metrů čtverečních a bude vhodná pro menší nebo začínající firmy.

Nová logistická zóna přinese do oblasti hospodářský růst a pracovní příležitosti. Vzniknou zde desítky nových pracovních míst, a to jak v logistice, tak v průmyslu. Nové logistické centrum navýší plochu industriálních nemovitostí v kraji, kde je jedna z nejnižších nabídek v České republice, a pomůže tak oblast zatraktivnit pro firmy, které se zde chtějí usadit.

O pronájmu prostor v GARBE Parku České Budějovice je možné jednat již nyní a prostory budou k dispozici již šest až dvanáct měsíců po podepsání smlouvy. Developer získal také stavební povolení na výstavbu GARBE Parku Chomutov II, který se nachází v Klášterci nad Ohří.