CTPark Ostrava Poruba přivítal nové nájemce

Ostravsko se v poslední době stává stále důležitějším centrem pro firmy, a to nejen z tradičních českých sektorů jako je automotive nebo strojírenství, ale také z novějších sektorů, mezi které patří například IT. Strategická lokace, dostatek kvalifikované pracovní síly, stejně tak jako podpora ze strany kraje jsou pro přicházející firmy velmi zajímavé. Poptávku po industriálních a logistických nemovitostech v Ostravě reflektuje rostoucí množství industriálních parků, které v městě a jeho okolí v posledních letech vyrostly.

CTP je jedním z nejaktivnějších developerů v Moravsko-Slezské metropoli a vystavělo zde již několik průmyslových a byznysových parků. Nejnovějším parkem ve výstavbě je nyní CTPark Poruba, kde se v jednotce o téměř 6 500 metrech čtverečních usídlila mezinárodní logistická společnost UPS se svou zdravotnickou divizí. Jednotka sloužící pro skladování zdravotnického materiálu je zajímavá tím, že vyžaduje speciální podmínky jako například kontrolovanou teplotu, konstantní vlhkost vzduchu nebo mrazící jednotky.

Koncem roku 2022 se do parku v Porubě přestěhoval prodejce papírového zboží Europapier-Bohemia, který potřeboval rozšířit své skladové prostory na 3 500 metrů čtverečních. Do parku se také přestěhovaly další firmy, které již byly klienty CTP. Jednalo se o prominentní logistickou společnost Gebrüder-Weiss a o společnost Savera zaměřenou na výrobu kovových součástek do výtahů. Obě tyto společnosti potřebovaly rozšířit svou skladovací a výrobní plochu. Park má v tuto chvíli celkem devět nájemců.

Park v tuto chvíli disponuje plochou 88 000 metrů čtverečních a bude se nadále rozšiřovat. K dokončení zbývajících budov by mělo dojít nejpozději v létě roku 2024. Kromě infrastruktury potřebné pro provoz budov plánuje developer vybudovat v areálu zelené plochy a zázemí pro zaměstnance. Poloha parku je velmi strategická, jelikož nabízí snadnou dostupnost do centra města, ale zároveň je od města dostatečně daleko, aby nenarušoval dopravu.

CTPark Poruba nyní nabízí více než 34 000 metrů čtverečních volné plochy v halách, které budou dostupné v druhé polovině letošního parku. Jednotky je možné rozdělit na menší části o rozměrech 3 000 metrů čtverečních a více.