CTP zveřejnilo své výsledky za první polovinu roku

Firma, s jejímiž akciemi se obchoduje na pražské burze, to oznámila na svém webu.

„Během druhého čtvrtletí jsme zaznamenali silný nárůst leasingu a za první pololetí jsme pronajali celkem 850 tisíc metrů čtverečních. Vzhledem k tomu, že poptávka nájemců zůstává silná a nabídka nových průmyslových a logistických prostor se snižuje, můžeme pokračovat ve zvyšování nájemného,“ komentoval výsledky Vos, podle nějž se úroveň nájemného v nových nájemních smlouvách v pololetí zvýšila meziročně o 12 procent.

Hrubá hodnota aktiv vzrostla o 8,2 procenta na 12,4 miliardy eur. Celkem firma v prvním pololetí podepsala nájemní smlouvy se smluvním ročním příjmem z pronájmu 56 milionů eur a průměrným měsíčním nájemným za metr čtvereční 5,47 eur.

Mezi hlavní uzavřené kontrakty patří v České republice prodloužení pronájmu 54 tisíc metrů čtverečních společnosti Synnex, dále 52 tisíc metrů čtverečních pro tchajwanskou Inventec a 28 tisíc metrů čtverečních pro německého automobilového výrobce.

Průměrný tržní podíl CTP v České republice, Rumunsku, Maďarsku a na Slovensku se zvýšil z 27,8 procenta na konci roku 2022 na 28 procent. CTP tak zůstává největším vlastníkem průmyslových a logistických nemovitostí na těchto trzích. Skupina je rovněž lídrem na trhu v Srbsku a Bulharsku.

CTP Group založil Nizozemec Remon Vos v roce 1998 v České republice. Před šesti lety CTP vstoupila na další trhy v regionu. Vedle Česka působí na Slovensku, v Maďarsku, Srbsku, Rumunsku, Polsku, Maďarsku a Rakousku. Specializuje se na stavbu průmyslových a logistických nemovitostí.