VGP dokončilo výstavbu haly C ve VGP Parku České Budějovice v komerční zóně Světlík

18.03.2022

Objekt byl realizován na míru společnosti DACHSER Czech Republic, která jej převzala. Zahrnuje 2 tis. m2 překládkové a více než 4.300 m2 skladové plochy.

VGP dokončilo výstavbu haly C ve VGP Parku České Budějovice v komerční zóně Světlík

Pro kanceláře je dále vyčleněno 650 m2. Součástí areálu bude dobíjecí stanice pro elektromobily. Ve VGP parku buduje developer na ploše 37 ha postupně areál se sedmi halami a více než 126 tis. m2 pronajímatelných ploch vhodných pro logistiku či lehkou výrobu. V rámci parku revitalizuje přilehlý rybník s cílem podpořit místní zadržování vody a biodiverzitu krajiny. Rekonstruuje také cyklostezku. Vybudováno bude rovněž veřejné odstavné parkoviště pro 30 kamionů.

Evropský developer a vlastník semi-industriálních a logistických nemovitostí VGP dokončil výstavbu haly C ve VGP Parku České Budějovice umístěného v komerční zóně Světlík. Objekt byl realizován na míru společnosti DACHSER Czech Republic, mezinárodní logistické společnosti se specializací na sběrnou službu, kontraktní logistiku a další služby. Slavnostní předání nových logistických a kancelářských prostor o celkové ploše 7.042 metrů čtverečních právě proběhlo. Provoz logistického centra bude zahájen v nejbližších dnech.

„Ze vzájemné spolupráce se společností DACHSER máme velkou radost. Nové prostory umožní ještě rychlejší a komfortnější odbavení zásilek než doposud, ale současně zde nechybí ani důraz na energetickou efektivitu a udržitelnost,“ komentuje David Plzák, Country Manager VGP pro Českou republiku, a dodává: „V našich parcích se vždy snažíme dbát na šetrnost k životnímu prostředí, přičemž jako společnost jsme se do roku 2025 zavázali stát uhlíkově neutrální. Konkrétně ve VGP Parku České Budějovice cílíme na certifikát BREEAM ve stupni Very Good a kromě řady udržitelných prvků přímo na budovách zde plánujeme také výsadbu zeleně v okolí areálu.“

Společnost DACHSER působí v Českých Budějovicích od roku 2006 a pro své zákazníky z regionu jižních Čech zajišťuje pokrytí s celou Evropu. Hala C ve VGP Parku České Budějovice zahrnuje 2.000 m2 překládkové a přes 4.300 m2 skladové plochy. Dále disponuje 14 nakládacími rampami pro různé typy vozidel. Část budovy tvoří také zázemí v podobě moderních kanceláří, pro které je vyčleněno 650 m2. Součástí areálu bude dobíjecí stanice pro elektromobily, která poslouží jak nákladním, tak osobním vozům.

„Nové prostory naší pobočky v Českých Budějovicích zohledňují naše požadavky pro realizaci inteligentní logistiky. Umožní nám rozšířit nabídku služeb kontraktní logistiky i lépe organizovat realizaci zásilek sběrnou službou, dostatek nakládacích ramp je základním předpokladem pro ještě lepší optimalizaci a zrychlení manipulace při nakládce a vykládce,“ uvádí Ing. Jan Polter, MBA, obchodní ředitel DACHSER Czech Republic a.s., a dodává: „Polohu parku považujeme za ideální pro dosahování našich cílů v oblasti dálkových přeprav i městské logistiky a v neposlední řadě oceňujeme i vybavení VGP parku s ohledem na technologie budoucnosti.“

VGP Park České Budějovice vzniká přímo na okraji města v komerční zóně Světlík s vynikajícím dopravním spojením do centra a přímým nájezdem na dálnici D3 propojující Prahu a rakouský Linz. Na cca 37hektarovém pozemku postupně vznikne areál se sedmi halami a více než 126.000 metry čtverečními pronajímatelných ploch vhodných pro logistiku či lehkou výrobu. V rámci spolupráce s městem a jeho požadavky bude také vybudováno veřejné odstavné parkoviště pro 30 kamionů, pro které v současné době není v oblasti parkovací kapacita a kamiony tak parkují na různých plochách po městě. VGP v rámci parku revitalizuje přilehlý rybník s cílem podpořit místní zadržování vody a biodiverzitu krajiny a rekonstruuje cyklostezku.

VGP je celoevropský developer, manažer, a vlastník špičkových logistických a semi-industriálních nemovitostí. Provozuje plně integrovaný podnikatelský model s kapacitou a dlouhodobou expertizou napříč dodavatelským řetězcem. Společnost má rozvinuté portfolio pozemků (ve vlastnictví nebo zajištěných) o rozloze 10,49 milionu m2 a strategicky se zaměřuje na výstavbu business parků. Společnost byla založena v roce 1998 jako belgický rodinný developer nemovitostí v České republice. Dnes, s více než 350 zaměstnanci, VGP vlastní a provozuje aktiva v 14 evropských zemích, a to jak přímo, tak prostřednictvím několika 50:50 společných podniků. K prosinci 2021 činila hrubá hodnota aktiv společnosti VGP, včetně 100 % společných podniků, částku 5,75 miliardy EUR a čistá hodnota aktiv (EPRA NTA) společnosti činila 2,33 miliardy EUR. Společnost VGP je kótována na burze Euronext Brussels.

Zdroj: ČIANEWS

Dozvíte se to první!
Nejnovější nabídka relevantních
nemovitostí na e-mail

Pokud chcete dostávat informace o aktuálních volných prostorech, napište nám zde prosím Vaše telefonní číslo a emailovou adresu. Budeme Vás kontaktovat pro doplnění bližších informací o preferované nemovitosti.

Spolupracujeme