V průmyslové zóně vyrostou nové haly, peníze vydělají sousední obci

17.4.2020

Dvě nově haly na ploše 30 tisíc m2 chce letos v létě začít stavět developerská společnost Contera v průmyslové zóně v Hustopečích na Břeclavsku.

„Samozřejmě jsou názory na to, co z toho Hustopeče budou mít, ale každá firma z areálu bude chtít vyjít dobře s městem, které má obchody, nemocnici nebo dopravní zabezpečení. To všechno společnosti, jež uvažovaly nad výstavbou, zajímalo,“ uvedla starostka Hustopečí Hana Potměšilová.

Haly budou rovněž napojené na hustopečské sítě. „Určitě by byli raději, kdyby firmy byly u nich. V minulosti byly snahy o změnu hranic katastrálního území, na což jsme však nepřistoupili. Jsme malá obec, takže jsme rádi za každou korunu,“ vysvětlil starovický starosta Antonín Kadlec.

Zatím není jasné, jaké konkrétní firmy v nových halách budou. Se společnostmi developer teprve jedná. „Předpokládáme zprovoznění areálu v příštím roce, avšak nyní nejsme schopni stanovit přesný termín s ohledem na probíhající jednání,“ sdělila Erika Straškrabová, marketingová manažerka Contery.

Zpět