Startuje výstavba logistického areálu ve Valašském Meziříčí za více než 15 milionů eur

26.02.2022

Fond skupiny Arete zaměřený na průmyslová a logistická aktiva zahájil výstavbu logistického areálu ve Valašském Meziříčí.

Startuje výstavba logistického areálu ve Valašském Meziříčí za více než 15 milionů eur

Moderní industriální park poskytne nájemcům celkem 21.000 metrů čtverečních prémiových nájemních ploch a investice přesáhnou 15 milionů eur. Dokončení prvních dvou fází výstavby je plánováno ještě do konce letošního roku.

Výstavba nových výrobních a logistických parků je jednou ze základních součástí strategie fondu. Reagujeme tak na relativní nedostatek kvalitních a cenově dostupných, dokončených parků. Naše schopnost realizovat novou výstavbu vlastním týmem a v rámci investičního fondu nás výrazně odlišuje od konkurence. Přičemž se v žádném případě nejedná o spekulativní výstavbu. První dvě fáze parku mají již svého budoucího nájemce, společnost DB Schenker, říká Lubor Svoboda, spoluzakladatel skupiny Arete.

Logistická společnost DB Schenker bude v jedné z hal provozovat distribuční centrum pro významného výrobce kávy. Z tohoto centra bude DB Schenker zásobovat výrobu vstupním materiálem a také skladovat hotové výrobky. Druhá hala bude připravena pro nové logistické projekty v regionu, a také pro možné další rozšíření klíčového nájemce. „Velmi rádi jsme využili příležitosti přiblížit se s logistikou ještě blíže k našemu zákazníkovi a lépe tak vyhovět jeho potřebám. Nový terminál má potenciál pro rozvoj dalších projektů a pracovních příležitostí v regionu,“ hodnotí přínosy Tomáš Holomoucký, ředitel společnosti DB Schenker.

V rámci výstavby budou zbudovány obnovitelné zdroje energie a samozřejmostí bude rovněž certifikace BREEAM pro celý logistický park. „Pro nájemce jsou významné také další komponenty ESG strategie, přičemž celý park bude plně v souladu s požadovanými standardy. Projekt bude také realizován již v rámci ESG politiky Arete, která bude oficiálně představena ve druhém kvartálu tohoto roku,“ upřesňuje Robert Ides, druhý ze spoluzakladatelů skupiny Arete, a shrnuje, že že skupina výstavbou tohoto parku i veškerými souvisejícími kroky posiluje svou pozici v segmentu logistiky.

Zdroj: Systémy Logistiky

Dozvíte se to první!
Nejnovější nabídka relevantních
nemovitostí na e-mail

Pokud chcete dostávat informace o aktuálních volných prostorech, napište nám zde prosím Vaše telefonní číslo a emailovou adresu. Budeme Vás kontaktovat pro doplnění bližších informací o preferované nemovitosti.

Spolupracujeme