Skupina ARETE dokončila jednu z klíčových akvizic tohoto roku

12.10.2021

Jedná se o výrobní a skladovací areál v průmyslové zóně Plzeň – Borská pole. Investice v Plzni dosáhnou téměř 20 miliónů EUR.

Skupina ARETE dokončila jednu z klíčových akvizic tohoto roku

Po dokončení všech fází developmentu poskytne ARETE Park Plzeň – Borská pole celkem 18.202 m2 prémiových ploch pro lehkou výrobu, montáž a logistiku.

„Akvizice v průmyslové zóně Plzeň – Borská pole byla jednou z nejvyšších priorit, kterou jsme si pro letošní rok v rámci investiční strategie našeho třetího fondu stanovili a máme velkou radost, že se podařilo akvizici dokončit. Lokalita Borských polí je historicky centrem výroby a logistiky v regionu a je dlouhodobě považována za prémiovou v rámci celé České republiky. Nejedná se pouze o logistiku a výrobu, ale především o high-tech výzkumná a vývojová centra a další vysoce kvalifikované činnosti. Napojení průmyslové zóny Borská pole je zajištěno dvěma dálničními převaděči v dostupnosti 5 minut na dálnici D5 spojující Prahu a Německo,“ uvedl Lubor Svoboda, spoluzakladatel skupiny ARETE.

„Dokončení této transakce je třetí z celkových pěti předpokládaných transakcí v tomto roce. Do konce roku 2021 bychom rádi investovali do nových majetkových účastí a vlastní výstavby 1,5 miliardy českých korun,“ uzavírá velmi pozitivní hodnocení transakce a aktuální rozvoj třetího fondu Lubor Svoboda.

Zdroj: ČIANEWS, ARETE

Dozvíte se to první!
Nejnovější nabídka relevantních
nemovitostí na e-mail

Pokud chcete dostávat informace o aktuálních volných prostorech, napište nám zde prosím Vaše telefonní číslo a emailovou adresu. Budeme Vás kontaktovat pro doplnění bližších informací o preferované nemovitosti.

Spolupracujeme