Rekordní nájemní transakce na českém industriálním trhu: H&M si pronajme obří halu v Chebu

07.02.2023

Zatím největší skladový prostor v České republice si pronajme švédský módní řetězec H&M v Panattoni Parku Cheb. Transakce překoná svou velikostí i nově otevřené distribuční centrum společnosti Amazon v Kojetíně, které v minulém roce vystavěl také developer Panattoni. Park vlastní česká investiční společnost Accolade.

Rekordní nájemní transakce na českém industriálním trhu: H&M si pronajme obří halu v Chebu

Nájemní smlouva na distribuční centrum o velikosti téměř 250 tisíc metrech čtverečních je zatím největší podepsanou nájemní smlouvou v České republice. K podpisu mělo dojít mezi Panattoni, Accolade a H&M minulý rok v létě. Příprava distribučního centra, které je zároveň největší logistickou stavbou v zemi, potrvá téměř tři roky a bude dokončena koncem roku 2025. Výška budovy dosáhne v určitých částech až 20 metrů, což je pro logistické budovy výrazný nadstandard. Nové distribuční centrum v západních Čechách se tak stane jedním z největších center H&M, které si od jeho výstavby slibuje flexibilnější a efektivní distribuci zboží v jižní části regionu střední Evropy.

Švédský prodejce módy plánuje do roku 2040 omezit svou uhlíkovou stopu na nulu, a proto bude stavba podléhat nejpřísnějším ekologickým standardům. Při stavbě nebude použito PVC a střechu budovy pokryjí solární panely. Odhaduje se, že distribuční centrum vytvoří přes 1 000 pracovních míst, čímž podpoří rozvoj ekonomiky v kraji s jednou z nejvyšších měr nezaměstnanosti v České republice. 

Projekt spadá do industriálního fondu společnosti Accolade, jejíž aktiva o hodnotě více 34 miliard korun mají rozlohu přes 1,5 milionu metrů čtverečních. Zařazuje se tak mezi největší industriální fondy Evropy a kromě České republiky vlastní nemovitosti například také v Nizozemsku nebo Španělsku. 

Panattoni Park Cheb svou rozlohou aktuálně přesahuje 181 tisíc metrů čtverečních a mezi další nájemce patří společnosti jako Tchibo, DHL nebo výrobce autodílů BWI. Téměř 107 000 m2 je stále dostupných pro nové nájemce. V okolí Chebu se nachází také Panattoni Park Cheb South nabízející až 72 000 m2 nebo CTPark Cheb s volnými 19 000 m2. Atraktivitu Chebu jako logistického centra zvyšuje zejména snadná dostupnost na dálnici D5 a blízkost německých hranic. Prochází tudy také železniční koridor Praha-Norimberk. 

Zdroj: E15, H&M

Dozvíte se to první!
Nejnovější nabídka relevantních
nemovitostí na e-mail

Pokud chcete dostávat informace o aktuálních volných prostorech, napište nám zde prosím Vaše telefonní číslo a emailovou adresu. Budeme Vás kontaktovat pro doplnění bližších informací o preferované nemovitosti.

Spolupracujeme