Panattoni staví na konci dálnice D11 logistické centrum

05.02.2021

Panattoni postaví na konci dálnice D11 u Smiřic Panattoni Park Hradec Králové North. Naváže na areál South.

V roce 2022 bude dostupný prostřednictvím sjezdu 104 Smiřice. Budova v jižním areálu s rozlohou 50 tis. m2 nabídne až 900 pracovních míst, v severním areálu o velikosti 25 tis. m2 bude pracovat až 160 lidí.

Aktuálně developer zažádal o posouzení vlivů na životní prostředí EIA k nově připravované severní části. V procesu výstavby má přes 1,7 mil. m2 průmyslových ploch.  

„Stejně jako je pro českou ekonomiku důležitý každý kilometr nové dálnice, je neméně důležité na tyto prostory navázat adekvátní infrastrukturu pro průmysl a logistiku. Jde o zásadní kroky k tomu, abychom Česko vrátili do mezinárodní soutěže o zahraniční investory. Do soutěže, z níž jsme kvůli covidové paralýze českých úřadů bohužel na čas vypadli. Lokalitu u Smiřic rozšiřujeme s vizí vybudovat u prodlužující se dálnice D11 logistické centrum s kritickou kapacitou pro zásobování celého Královéhradeckého a Pardubického kraje,“ říká Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni pro ČR a Slovensko.

Dozvíte se to první!
Nejnovější nabídka relevantních
nemovitostí na e-mail

Pokud chcete dostávat informace o aktuálních volných prostorech, napište nám zde prosím Vaše telefonní číslo a emailovou adresu. Budeme Vás kontaktovat pro doplnění bližších informací o preferované nemovitosti.

Spolupracujeme