P3 Logistics Parks letos významně rozšíří své portfolio v Česku

17.04.2023

Developer průmyslových a industriálních parků P3 Logistic Parks se v letošním roce chystá masivně investovat do českého portfolia. Plánuje odkoupit pozemky i již fungující parky nacházející se v atraktivních lokalitách. V letošním roce rozšíří své portfolio o desítky tisíc metrů čtverečních ploch, které poslouží v budoucnu nájemcům z oblastí logistiky, lehké výroby, retailu nebo e-commerce.

P3 Logistics Parks letos významně rozšíří své portfolio v Česku

„P3 je dlouhodobý investor, vlastník, správce a developer průmyslových nemovitostí. Spoléháme na finanční sílu našeho akcionáře, který nám umožňuje zaměřit se na nové investiční příležitosti pro náš budoucí růst. Nyní se soustředíme především na pozemky v okolí Prahy a Brna o rozloze nejméně 30 000 m2, v ostatních lokalitách alespoň 50 000 m2,“ komentuje Peter Jánoši, který vede P3 v Česku i na Slovensku.  

Záměr evropského developera může být zajímavý pro vlastníky, kteří mají v nemovitostech vázaný kapitál a potřebují ho uvolnit formou transakce typu "sale & leaseback“. P3 se dívá zejména po takových lokalitách, které mají vhodný způsob využití podle územního plánu (lehká výroba a skladování) a jsou dobře dopravně dostupné. „Jsme připraveni koupit nejen pozemky pro budoucí výstavbu, ale i stávající objekty, které jsou buď prázdné nebo obsazené nájemci. Zajímají nás budovy nejen v kvalitě A nebo A+, které budou blízko našeho standardu, ale i nižšího standardu vhodné pro redevelopment,“ přiblížil Ondřej Vodička, který má v P3 na starosti akvizice. 

Klíčovým parametrem pro nové akvizice je lokalita. P3 si vždy zakládala na skvělé dopravní dostupnosti. Kromě dobrého napojení na dálniční tahy a silnice první třídy by trasa do parku neměla vést přes obydlené části obcí, aby se omezily dopady na kvalitu bydlení v okolí parků. Z širšího hlediska pak developer posuzuje i potenciál místa pro zaměstnanost. Celkem by se tak letos mohlo portfolio P3 v České republice rozšířit až o desítky tisíc metrů čtverečních pozemků.

Zdroj: Česká informační agentura, P3

Dozvíte se to první!
Nejnovější nabídka relevantních
nemovitostí na e-mail

Pokud chcete dostávat informace o aktuálních volných prostorech, napište nám zde prosím Vaše telefonní číslo a emailovou adresu. Budeme Vás kontaktovat pro doplnění bližších informací o preferované nemovitosti.

Spolupracujeme