P3 Logistic Parks zahájila spekulativní výstavbu dvou nových hal v parku P3 Plzeň Myslinka

04.08.2022

První dvě z pěti plánovaných budov, haly A a B, zaujmou plochu téměř 17 z celkových 64 tis. m2.

P3 Logistic Parks zahájila spekulativní výstavbu dvou nových hal v parku P3 Plzeň Myslinka

Prostory budou moci využít firmy z oblasti logistiky, lehké výroby či retailu. Objekty budou cílit na certifikaci BREEAM Excellent. Střecha hal je navržena s ohledem na možnost instalace solárních panelů a je na nájemci, zdali této varianty využije. Haly budou postaveny z ekologických stavebních materiálů. P3 v současnosti dokončuje spekulativní výstavbu logistického parku v Ostravě.

Developer a správce průmyslových budov P3 Logistic Parks zahájil spekulativní výstavbu dvou nových hal v parku P3 Plzeň Myslinka. První dvě z pěti plánovaných budov zaujmou plochu zhruba čtvrtiny z celkové rozlohy parku. Výstavba bude odpovídat přísným udržitelným standardům. Na své si zde přijdou zejména nájemci z oblasti logistiky, lehké výroby či retailu.

Haly A a B se budou rozléhat na ploše téměř 17.000 m2 z celkových 64 tisíc m2. Současně se zástavbou vznikne také areálová komunikace, která bude volně navazovat na okolní průmyslovou zónu. P3 Plzeň Myslinka je atraktivní lokalitou nejen díky krátkému dojezdu do Německa a krajského města Plzeň po nedaleké dálnici D5, těžit může i z blízkosti železničního terminálu pro kontejnerovou přepravu.

„Již jsme začali s terénními úpravami a tvorbou základní infrastruktury. Haly poslouží primárně pro logistiku, lehkou výrobu nebo také retail. Rozhodli jsme se pro spekulativní výstavbu, protože chceme reagovat na momentální nedostatek skladových prostor a takto je můžeme doručit v kratším čase, a hlavně v jasném termínu. První nájemci se do nových hal budou moci přesunout na přelomu března a dubna 2023, a přestože je léto v plném proudu, evidujeme již několik zajímavých zájemců,“ říká Aleš Zacha, šéf developmentu společnosti P3 v ČR.

Haly budou cílit na vysoký standard certifikace budov BREEAM Excellent. Veškeré vnější osvětlení budov zajistí LED osvětlení, která minimalizují světelný smog. Střecha hal je navržena s ohledem na možnost instalace solárních panelů a je na nájemci, zdali této varianty využije. Budovy budou postaveny z ekologických stavebních materiálů, které v dlouhodobém časovém horizontu budou mít minimální dopad na okolní prostředí.

„Součástí našeho udržitelného standardu se stala také koncepce zeleně. Při budování nových parků dbáme na zachování okolní flóry a její revitalizaci. Kromě zeleně se také snažíme o šetrné nakládání s přírodními zdroji, k tomu nám slouží i retenční nádrže na dešťovou vodu,“ říká Development manažerka z P3 Tereza Nešlehová.

Další spekulativní výstavbu P3 právě dokončuje v Ostravě, kde již vyrostly první haly průmyslového parku P3 Ostrava Central.

Zdroj: ČIANEWS, P3

Dozvíte se to první!
Nejnovější nabídka relevantních
nemovitostí na e-mail

Pokud chcete dostávat informace o aktuálních volných prostorech, napište nám zde prosím Vaše telefonní číslo a emailovou adresu. Budeme Vás kontaktovat pro doplnění bližších informací o preferované nemovitosti.

Spolupracujeme