Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů
Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Obce odmítají plány developerů na nové sklady a továrny u budovaných dálnic

3.5.2019

Developerské projekty na výstavbu logistických a průmyslových center u sjezdů plánovaných dálnic často narážejí na odpor radnic.

Tyto problémy se týkají některých lokalit u dálnice D3 v okolí Českých Budějovic i rozestavěné dálnice D35 ve východních Čechách. Problémy mají stavebníci rovněž u stávající dálnice D8 poblíž Prahy.

„V současné době se společně s dalšími obcemi snažíme zabránit výstavbě logisticko-výrobního areálu na okraji města právě z důvodu extrémního zatížení částí města kamionovou dopravou,“ řekl českobudějovický primátor Jiří Svoboda (ANO).

Lehké to nebudou mít stavitelé hal ani u dálnice D35. Její výstavba v současnosti probíhá na území východních Čech. Dopravní tepna má vést rovněž v okolí Litomyšle.

„Logistické haly kolem našeho města určitě nechceme a byl to jeden z hlavních argumentů, proč jsme nechtěli přímý sjezd do města ve směru od České Třebové,“ sdělil starosta Litomyšle Daniel Brýdl.

Developeři místo konfliktů s radnicemi a obyvateli při výstavbě na „zelených loukách“ volí v posledním období raději novou výstavbu na místě zchátralých průmyslových areálů.

Zpět