Německá logistická společnost Dachser si pronajme 14 000 m2 ve VGP Parku České Budějovice

01.05.2023

Evropský developer a vlastník semi-industriálních a logistických nemovitostí VGP uzavřel nájemní smlouvu se společností Dachser Czech Republic na pronájem nových prostor ve VGP Parku České Budějovice v komerční zóně Světlík. Nová hala o velikosti 14 000 metrů čtverečních bude realizovaná přímo na míru společnosti Dachser, která je předním poskytovatelem logistických služeb v Evropě. Předpokládaný termín dokončení a předání prostor do užívání je již letos v říjnu. V současné době má společnost v areálu pronajatou již existující halu o celkové ploše 9 424 metrů čtverečních, a novou budovou tak rozšiřuje své působení ve stejné lokalitě.

Německá logistická společnost Dachser si pronajme 14 000 m2 ve VGP Parku České Budějovice

„Našim nájemcům dlouhodobě poskytujeme jak stabilitu, tak současně velkou flexibilitu. Jsme schopni operativně reagovat na jejich potřeby a nabídnout jim dodatečné prostory, které podporují jejich růst a další expanzi. Spolupráce se společností Dachser je ukázkovým příkladem. Těší nás, že jsme pro ně spolehlivým partnerem, na kterého se mohli obrátit se svým požadavkem na rozšíření a my jsme jim byli schopni poskytnout adekvátní řešení,“ komentuje David Plzák, Country Manager VGP pro Českou republiku, a dodává: „Stejně jako u našich ostatních parků se i v Českých Budějovicích snažíme o maximálně šetrnou výstavbu k životnímu prostředí. U všech nově realizovaných budov, tedy i v případě této haly ve VGP Parku České Budějovice, usilujeme o zisk zelené certifikace BREEAM Excellent. Jako samozřejmost pak vnímáme kultivaci a výsadbu zeleně v okolí areálu.“

Mezinárodní poskytovatel logistických služeb Dachser Czech Republic do VGP Parku v Českých Budějovicích přestěhoval svoji českobudějovickou pobočku v loňském roce. Výhodná poloha parku a jeho napojení na dálniční síť jsou ideálním předpokladem pro rozvoj sběrné služby, na kterou se Dachser specializuje. Nové prostory v hale D bude společnost využívat pro svoji stále rostoucí oblast podnikání – kontraktní logistiku. Díky rozšíření svých kapacit v jižních Čechách vytvoří společnost 40 nových pracovních míst.

„Těší nás, že tyto specifické logistické služby nacházejí u našich zákazníků na jihu Čech dobrou odezvu a že nám to umožňuje růst spolu s nimi,“ uvádí Ing. Jan Pihar, generální ředitel Dachser Czech Republic a.s., a doplňuje: „Otevřít během tak krátké doby dvě skladové budovy je v regionu skutečně ojedinělé. Oceňujeme proto spolupráci s VGP, která nám vychází vstříc v rychlosti výstavby i v našich požadavcích na standard budov a buduje průmyslový park s ohledem na komfort jeho uživatelů i požadavky logistiky budoucnosti.“

VGP Park České Budějovice vzniká přímo na okraji města v komerční zóně Světlík. Díky vynikajícímu dopravnímu spojení do centra města a přímému nájezdu na dálnici D3, která propojuje Prahu a rakouský Linz, je lokalita ideální pro logistiku a lehkou výrobu. Celý areál se sedmi halami a více než 126 000 metry čtverečními pronajímatelných ploch postupně vyroste na 37hektarovém pozemku. V rámci spolupráce s městem bude vybudováno veřejné odstavné parkoviště pro 30 kamionů, které momentálně nemají dostatečnou parkovací kapacitu. Součástí výstavby parku je i rekonstrukce cyklostezky a revitalizace přilehlého rybníka pro podporu zdejší biodiverzity a zadržování vody v krajině.

Zdroj: Crest Communications 

Dozvíte se to první!
Nejnovější nabídka relevantních
nemovitostí na e-mail

Pokud chcete dostávat informace o aktuálních volných prostorech, napište nám zde prosím Vaše telefonní číslo a emailovou adresu. Budeme Vás kontaktovat pro doplnění bližších informací o preferované nemovitosti.

Spolupracujeme