Multimodální komplex vedle brněnského letiště, který společně připravily Letiště Brno patřící skupině Accolade a Panattoni, je plně pronajatý

13.12.2021

Ke stávajícím nájemcům Coca Cola, DHL či Zásilkovna nyní přibyly společnosti Erba Lachema ze skupiny Erba Group, Noviko a Reda.

Multimodální komplex vedle brněnského letiště, který společně připravily Letiště Brno patřící skupině Accolade a Panattoni, je plně pronajatý

Erba, výrobce produktů pro in vitro diagnostiku, si pronajala 5 tis. m2. Prodejce léčiv Noviko ze skupiny Covetrus získal 8 tis. m2 a distributor reklamních předmětů Reda dalších zhruba 4.600 m2. Celý areál má certifikaci BREEAM New Construction na úrovni Excellent.

Multimodální komplex vedle brněnského letiště, který společně připravili Letiště Brno a.s., patřící skupině Accolade, a developer Panattoni, je plně pronajatý. K nájemcům zvučných jmen jako Coca Cola, DHL nebo Zásilkovna nyní přibyly významné společnosti Erba Lachema ze skupiny Erba Group, Noviko a Reda. Kromě skvělé strategické polohy u letiště Brno-Tuřany a dálnice D1 nabízí také výborné technologické vybavení pro moderní a udržitelné podnikání. Celý areál se pyšní vysokou úrovní hodnocení podle nejnovějších standardů BREEAM New Construction na úrovni Excellent, čímž se řadí mezi nejzelenější parky v České republice, a je nejzelenějším parkem v Brně.

Společnost Noviko spadající pod mateřskou korporaci Covetrus s celosvětovou působností si pronajala v parku přes 8.000 m2. Jde o firmu obchodujícími s léčivy, biopreparáty, zdravotnickými a chovatelskými potřebami, veterinárními přístroji a krmivy. Nové moderní prostory jí nabídnou potřebný komfort například pro zajištění skladovacích chladných teplot, a zároveň podpoří výrazným způsobem její další strategický růst.

Dalších cca 4.600 m2 si pronajala společnost Reda, která se zabývá především prodejem, potiskem a distribucí reklamních a dárkových předmětů. Jako součást skupiny Stricker je dodává po celé Evropě a dalších kontinentech. V Česku představuje „jedničku na trhu“. Disponuje největšími skladovými kapacitami v oboru s více než 24.000 paletovými místy a 30 miliony kusů zboží na skladě.

Třetím nejnovějším nájemcem s téměř 5.000 m2 pronajatých prostor je výrobce produktů pro in vitro diagnostiku (IVD) společnost Erba Lachema ze skupiny Erba Group, která nabídne Brnu a okolí nové pracovní pozice v moderním prostoru skladujícím zdravotnické prostředky pro IVD. Zajímavostí této jednotky jsou speciální chladicí agregáty na střeše a protipožární okna z kanceláří do haly.

„Z brněnského multimodálního komplexu u druhého nejfrekventovanějšího letiště v ČR se podařilo vytvořit jedinečný prostor, kde se setkávají klíčoví hráči z různých oborů. Všechny nájemce však spojují dvě věci: důraz na udržitelný přístup a zároveň technologicky vyspělá řešení,“ řekl Milan Kratina, CEO skupiny Accolade.

„Jsem rád, že se podařilo společnostem Noviko, Reda a Erba Lachema nabídnout špičkové prostory v budově cílící na certifikaci BREEAM New Construction v úrovni Excellent. Udržitelný přístup potvrzujeme nadstandardní výsadbou zeleně přímo v areálu,“ řekl Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni pro ČR a SR.

Brno Airport Park se rozkládá na celkové ploše 110.893 m2 a jde o unikátní víceúčelovou zónu, jejíž jednotlivé budovy jsou navrženy s cílem co nejnižšího dopadu na životní prostředí. Část areálu byla vybudována na brownfieldu. Při výstavbě se využilo až 90 % materiálu získaného z demolice původních objektů. V areálu je retenční nádrž, kolem parková úprava a uprostřed relaxační zóna s lavičkami pro zaměstnance. Na plochách zeleně bude postupně vysazeno přes 100 stromů s doplňujícími keři a půjde o mix listnatých dřevin a původních českých jehličnanů.

Zalesnění vybraných ploch je již v procesu. Dnes přiložili symbolicky ruku k dílu Jakub Ryvola, Associate director – Asset Management skupiny Accolade, Robert Chmelař, Head of Property Management CZ Panattoni a společně zasadili český národní strom lípu srdčitou.

Čtyři haly parku dosáhly hodnocení BREEAM New Construction na úrovni „Exellent“ a jedna hala na úrovni „Very Good“. Mezinárodní certifikace BREEAM zaručuje šetrnost k životnímu prostředí, vysokou míru energetické soběstačnosti a nadstandardní pracovní podmínky pro zaměstnance.

Multimodální komplex využívá návaznosti na dráhový systém letiště. Díky tomuto není potřeba překládka carga z letadla do aut mířících mimo areál. Nájemci tím šetří peníze a také to vede ke zklidnění dopravy v trasách navazujících na letiště. Vedle letecké dopravy park využívá železniční vlečku do areálu letiště a na atraktivitě mu přidává i modernizace celého brněnského železničního uzlu.

Zdroj: ČIANEWS, Accolade

Dozvíte se to první!
Nejnovější nabídka relevantních
nemovitostí na e-mail

Pokud chcete dostávat informace o aktuálních volných prostorech, napište nám zde prosím Vaše telefonní číslo a emailovou adresu. Budeme Vás kontaktovat pro doplnění bližších informací o preferované nemovitosti.

Spolupracujeme