MD logistika zahájila výstavbu mraženého skladu v Dašicích na východě Čech

29.04.2021

Česká logistická společnost MD logistika odstartovala výstavbu mrazírenské komory a rozšiřuje tak dál své skladové kapacity.

„Stále vnímáme ze strany zákazníků trvající poptávku po kvalitních skladovacích prostorech, což platí především o mražených skladech. Pro chystaný sklad proto již máme reálné poptávky stávajících i nových zákazníků,“ říká generální ředitel MD logistiky Robert Kuchar.

Komora C10 zaujme plochu 1.778 m2 a nabídne 3.692 paletových míst při teplotě -24 °C. Sklad pojme asi 112 kamionů zboží. K zahájení zkušebního provozu by mělo dojít letos v prosinci.

„Dispozice budovy bude podobná jako u C9 a její světlá výška umožní uložení pěti paletových regálů nad sebou. Spolu s C9 půjde o jednu z největších nedělených mrazírenských komor v republice,“ uvádí technický ředitel MD logistiky Milan Stránský.

Ve fázi projektové přípravy je také výstavba suchého skladu S2 o kapacitě 40.000 paletových míst v Dašicích. „Konečné rozhodnutí bude přijato na základě zájmu potenciálních zákazníků. V tomto případě o využití skladu jednáme mimo jiné s jedním významným hráčem v oblasti internetového obchodu,“ doplňuje obchodní ředitel MD logistiky Jiří Hubinka.

Poloha skladových kapacit je výhodná pro rychlou obsluhu českého a slovenského trhu a regionu střední Evropy. Také s ohledem na zprovoznění nového úseku dálnice D35 Časy – Ostrov z Pardubic směrem na Olomouc, jehož součástí je i sjezd Dašice. „Díky tomu získáme rychlé napojení na dálniční síť a Dašice tak ještě posílí svoji strategickou polohu přibližně ve středu někdejšího Československa. To nám pomůže k efektivní distribuci chlazeného a mraženého zboží našich klientů, pro něž je čas spolu se zachováním stanoveného teplotního režimu klíčovým parametrem kvality služby,“ vysvětluje obchodní manažerka MD logistiky Kateřina Kačírková.

Společnost MD logistika nabízí rovněž možnost uskladnění zboží v hale o kapacitě 60.000 paletových pozic v pražských Horních Počernicích. Je zde možné uskladnit suché a chlazené zboží včetně nabídky cross-dock překládky mrazeného zboží. Více informací se dozvíte na: https://www.skladuj.cz/praha-horni-pocernice-spickova-logisticka-spolecnost-nabizi-sve-sluzby-na-strategickem-miste-praha-9-horni-pocernice-v-blizkosti-d11-9288

Dozvíte se to první!
Nejnovější nabídka relevantních
nemovitostí na e-mail

Pokud chcete dostávat informace o aktuálních volných prostorech, napište nám zde prosím Vaše telefonní číslo a emailovou adresu. Budeme Vás kontaktovat pro doplnění bližších informací o preferované nemovitosti.

Spolupracujeme