Inventoro.com pomáhá malým a středním podnikům bojovat s retailovými giganty

13.10.2020

Nový startup vyvinul internetovou službu na optimalizaci zásob a předpověď prodejů. Pokročilé matematické modely, umělá inteligence a principy deep learningu dělají z Inventora jeden z nejpřesnějších forecastingových nástrojů na planetě. Přesto bude část svých služeb poskytovat uživatelům zdarma.

Nový projekt s názvem Inventoro, který počátkem letošního roku získal investici v hodnotě milionu dolarů, nedávno zahájil svou činnost. Firma se soustředí na podporu malých a středních e-shopů, retailových podniků a lokálních velkoobchodů. Ve webové aplikaci jim nabízí předpověď prodejů a optimalizaci skladů a objednávek.

„Výpočetní možnosti globálních retailových gigantů daleko překračují schopnosti lokálních hráčů. Je to neudržitelný a nespravedlivý model, který zmenšuje trh a škodí ekonomice. Inventoro.com narušuje tuto nerovnováhu tím, že poskytne menším hráčům výpočetní schopnosti srovnatelné s nejlepšími prediktivními softwary na planetě,“ řekl Tomáš Formánek, CEO Inventoro.com a dodal, že na světě je 35 milionů firem, které potřebují datovou podporu, aby dokázaly do budoucna konkurovat gigantům trhu.

Inventoro.com se napojuje na data svých klientů skrze API poskytovatelů e-shopových platforem a ERP systémů, jako je Shopify a Quickbooks. Tato data pak analyzuje 102 pokročilých algoritmů složených z osvědčených matematických modelů jakož i samoučících AI modelů. Celý systém se tak v čase neustále učí a zlepšuje své výsledky, čím víc ho uživatelé používají. Díky tomu umí přesně předvídat prodeje, zmenšovat skladové zásoby a zvyšovat dostupnost zboží. Uživatelům tak zlepšuje ziskovost, dostupnost zboží a snižuje vázaný kapitál až o 20 %. Samotná předpověď prodejů je pak pro klienty zcela zdarma.

„Strávili jsme mnoho času testováním u našich uživatelů, abychom produkt co nejvíce zjednodušili. Chceme pomáhat všem, tedy i těm, kteří o optimalizaci dodavatelského řetězce nikdy neslyšeli. Proto má Inventoro.com jen 4 základní obrazovky a ani jeden dashboard. V pozadí však běží přes milion řádků kódu, které se o naše klienty starají,“ vysvětlil Formánek.

Inventoro.com bude dostupné na všech kontinentech. Na českém trhu pak umožní domácí klientele napojit se i skrze lokální e-shopové a ERP systémy, jako je Shoptet, Pohoda, ABRA a Helios. Inventoro.com je součástí portfolia skupiny Patero, která již v minulosti uvedla na trh úspěšné projekty Stories a Yieldigo oceněné i společností Gartner.

Aplikaci je možné také napojit prakticky na jakýkoliv systém, který dokáže připravit data v dané tabulce ve formátu CSV. Samozřejmostí je potom i možnosti vyzkoušet Inventoro zdarma v plné verzi včetně napojení dat po dobu 14 dní.

Dozvíte se to první!
Nejnovější nabídka relevantních
nemovitostí na e-mail

Pokud chcete dostávat informace o aktuálních volných prostorech, napište nám zde prosím Vaše telefonní číslo a emailovou adresu. Budeme Vás kontaktovat pro doplnění bližších informací o preferované nemovitosti.

Spolupracujeme