Hopi začne stavět obří sklad pro Nestlé

20.03.2020

Logistická firma Hopi pokračuje v budovatelských plánech v Česku. Za několik týdnů zahájí stavbu distribučního centra v Prostějově, jež firmu vyjde na půl miliardy korun.

„Stavba není ohrožená. Zda se uskuteční ceremoniál vztyčování prvního sloupu 6. dubna, rozhodneme týden předem,“ potvrdil pro deník E15 manažer korporátní a marketingové komunikace Hopi Jan Škoda. Nová stavba rozšíří současný sklad v Prostějově, který nyní stojí na ploše dvaceti tisíc metrů čtverečních, na dvojnásobek.

„Na investici je výjimečné to, že ji nefinancuje developer, ale staví si ji logistická firma pro sebe a do svého vlastnictví,“ uvedl k záměru firmy Jakub Holec, šéf poradenské společnosti 108 AGENCY. Většinu částky podle něj firma dá za vybavení skladu. „Důraz je kladen na posílení automatizace a precizní výměnu dat v čase. Přepravu zboží full-trucky musíme vhodně kombinovat s řešením e-commerce a parcel-service distribucí,“ doplnil Škoda.

Dozvíte se to první!
Nejnovější nabídka relevantních
nemovitostí na e-mail

Pokud chcete dostávat informace o aktuálních volných prostorech, napište nám zde prosím Vaše telefonní číslo a emailovou adresu. Budeme Vás kontaktovat pro doplnění bližších informací o preferované nemovitosti.

Spolupracujeme