Hala společnosti Novares vyrostla v Janovicích za rok. Práci najde několik set lidí

12.7.2019

V tomto týdnu byla slavnostně otevřena nová výrobní hala společnosti Novares v Janovicích u Klatov, vyrábějící plastové díly pro interiéry osobních vozů. Za rok zde vznikne zhruba půl milionu plastových výlisků, které se dodávají do automobilek Škoda, Volkswagen, BMW, Peugeot, Citroën, Ford a dalších.

"Hala o rozloze necelých 10 000 m2 vznikla během jediného roku a aktuálně jde bezpochyby o naši nejvýkonnější jednotku,“ uvedl generální ředitel společnosti Novares Pierre Bullet. "Důvodů pro umístění nové výroby právě zde bylo několik. Výrobní kapacita ve slovenské Trnavě již nedostačovala potřebám, a tak jsme se rozhodli pro novou továrnu v České republice, která je svou polohou výhodná pro dodávky do Německa i východní Francie,“ dodává Bullet.

Mezinárodní společnost Novares celosvětově zaměstnává 12 000 lidí, z toho v České republice má necelou tisícovku zaměstnanců. V Janovicích jich nyní pracuje kolem 400, v plánu je do konce roku zaměstnat asi 100. Druhou českou výrobu má firma v Žebráku.

Zpět