GARBE zahajuje v Chomutově spekulativně výstavbu haly o rozloze 30.000 m2

08.04.2022

GARBE, Industrial Real Estate Česká republika, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti, zahájil spekulativní výstavbu o rozloze 30.000 m2 v GARBE Parku Chomutov.

GARBE zahajuje v Chomutově spekulativně výstavbu haly o rozloze 30.000 m2

Nová budova vyroste na pozemku, původně stavebního areálu, na kterém firma během předchozího roku dokončila demolici, zrevitalizovala ho a připravila pro výstavbu. Průmyslová hala bude dokončena již ke konci letošního roku.

Společnost GARBE brownfieldový pozemek koupila po vstupu na český trh na konci roku 2020 a investovala do jeho revitalizace již 13 milionů korun. Moderní výrobní a logistické prostory vyrostou v regionu s téměř 100% obsazeností průmyslových nemovitostí. Jednotky bude možné v nové hale pronajímat od 3.000 m2 a kromě vysokého standardu budovy GARBE plánuje také umístění fotovoltaických panelů na střechu areálu. 

Martin Stratov, ředitel pro rozvoj obchodu GABRE pro Českou republiku a Slovensko uvedl: „Jsme rádi, že můžeme po revitalizaci přistoupit k samotné realizaci projektu. Poptávka přichází především od výrobních firem, které hledají zaměstnance na zajištění provozu a Chomutov pro tyto firmy představuje jedinečnou volbu. Očekáváme, že díky nové hale by mohlo vzniknout až 500 nových pracovních míst.“

Martin Polák, ředitel GARBE pro střední a východní Evropu, dodal: „V naše investice do revitalizace pozemku a rozvoje regionu věříme. Téměř nulová dostupnost průmyslových prostor v kombinaci s místní kvalifikovanou pracovní silou dělá z Chomutova ideální místo pro spekulativní výstavbu. Další výhodou je strategické umístění parku u hranic s Německem.“

GARBE Park Chomutov se nachází v Chomutově přímo na exitu z dálnice D7 jen 18 km od německých hranic a 98 km od Prahy. Hned na hranici parku se nachází trolejbusová zastávka.

Zdroj: ČIANEWS

Dozvíte se to první!
Nejnovější nabídka relevantních
nemovitostí na e-mail

Pokud chcete dostávat informace o aktuálních volných prostorech, napište nám zde prosím Vaše telefonní číslo a emailovou adresu. Budeme Vás kontaktovat pro doplnění bližších informací o preferované nemovitosti.

Spolupracujeme