Garbe Industrial Real Estate GbmH koupilo brownfield o rozloze 65.000 m2

19.10.2020

Německá developerská společnost GARBE Industrial Real Estate GbmH koupila v Chomutově pozemek o rozloze 65.000 m2 a plánuje na něm postavit halu s plochou 32.000 m2.

Garbe Industrial Real Estate GbmH koupilo brownfield o rozloze 65.000 m2

Společnost Garbe je specialista na logistické a průmyslové nemovitosti v Německu a Nizozemí. V letošním roce vstoupila na český trh s cílem poskytovat prostory hlavně výrobním, logistickým a e-commerce firmám.

V rámci expanze do střední a východní Evropy koupilo Garbe pozemek o rozloze 65.000 m2, který leží v Chomutově, na exitu dálnice D7. Plánovaný projekt bude zahrnovat demolici, revitalizaci a výstavbu nemovitosti s ohledem na okolní krajinu a udržitelnost. Vyroste zde moderní průmyslová hala, která bude zaujímat 32.000 m2, výstavba by měla být zahájena v létě 2021.

„Jsme hrdí, že se nám podařilo akvizici pozemku dokončit i v této nelehké době. Rádi bychom spolupracovali s firmami s vlastním produktem a příběhem, které mají podobné hodnoty jako my. Jsme připraveni stavět haly v souladu s potřebami zákazníků a podpořit jejich aktivity a učinit je úspěšnějšími.  Zároveň využíváme nejnovějších technologií s cílem minimalizovat dopady na životní prostředí,“ uvedl Martin Polák, Managing Director Garbe pro region střední a východní Evropy.   

Akvizici pozemku pomohla zprostředkovat realitně-poradenská společnost 108 AGENCY. „Jsme rádi, že se nám pro společnost Garbe podařilo zajistit pozemky pro budoucí development. Jedná se o unikátní lokalitu, která se nachází přímo ve městě Chomutov v bezprostřední blízkosti zastávky trolejbusu. V oblasti severních a severozápadních Čech vidíme stále velký potenciál pro rozvoj moderního podnikání ve střední Evropě a ceníme si toho, že s námi Garbe náš pohled sdílí. Již nyní probíhají jednání s prvními potenciálními nájemci,“ uvedl Jakub Holec, CEO 108 AGENCY.

Aktuální nabídku pronájmu skladovacích a výrobních prostor společnosti Garbe v Chomutově najdete zde: https://www.skladuj.cz/pronajem-sklady-chomutov-okres-chomutov-pronajem-modernich-skladovych-prostor-32-000-m2-chomutov-3854

Garbe Industrial Real Estate GmbH je přední platforma pro logistiku a kancelářské prostory v Německu a v Evropě.

Server SKLADUJ.cz je určen pro prezentaci nabídky skladů, výrobních prostor, pozemků, skladových areálů, služeb pro logistické operátory, majitele skladů a skladových areálů, případně profesionální realitní kanceláře a realitní makléře. Portál byl spuštěn v lednu roku 2006 a je provozován 108 AGENCY, a.s.

Společnost 108 AGENCY byla založena roku 2009 jako česká realitní agentura soustřeďující se výhradně na komerční, konkrétně průmyslové nemovitosti. Díky proaktivnímu přístupu velmi rychle rozšířila svou činnost o další segmenty a dnes nabízí komplexní služby jak majitelům nemovitostí, tak zájemcům o pronájem či koupi nemovitosti. Již více než deset let poskytuje 108 AGENCY profesionální služby a patří k leadrům trhu zprostředkování průmyslových nemovitostí ve střední a východní Evropě. V roce 2019 po čtvrté v řadě obhájila ocenění Best Warehouse Real Estate Agency v prestižní realitní soutěži CIJ Awards.

Dozvíte se to první!
Nejnovější nabídka relevantních
nemovitostí na e-mail

Pokud chcete dostávat informace o aktuálních volných prostorech, napište nám zde prosím Vaše telefonní číslo a emailovou adresu. Budeme Vás kontaktovat pro doplnění bližších informací o preferované nemovitosti.

Spolupracujeme