Dopravci začínají upřesňovat čas doručení už i u kamionů

7.6.2019

U balíkových přeprav je odhad času doručení běžnou záležitostí. Logistické firmy jej ale začínají nabízet už i u sběrné služby a celovozů. Tuto službu od letošního ledna nově nabízí například logistická společnost Raben Group.

To, co se ještě před nedávnou dobou jevilo jako jen obtížně proveditelné, dnes díky technickému pokroku s využitím moderních telematických systémů a sítí internetu věcí začínají logistické firmy postupně nabízet. Služba se většinou označuje jako odhadovaný čas příjezdu − Estimated Time of Arrival, ve zkratce ETA.

"Sledování se týká přeprav po silnici," vysvětluje Lucie Černá Jičínská z Raben Logistics Czech. "Systém ETA byl zaveden v jedenácti evropských zemích, v nichž Raben Group působí. Patří mezi ně Polsko, Německo, Nizozemsko, Litva, Lotyšsko, Estonsko, Česká republika, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko a Ukrajina. ETA se počítá v případě vyzvednutí a doručení zásilek prostřednictvím vlastního vozového parku Raben Group i vozového parku spolupracujících dopravců." Logistická společnost Raben Group tuto službu nově nabízí.

Zpět