Do průmyslového parku Ferovo na Slovensku přijde nový investor, vytvoří i pracovní místa pro absolventy

12.4.2019

Společnost Ematech, s.r.o zde ve čtvrtek 11. dubna začala s výstavbou svého obchodně-servisního střediska. Město Vranov nad Topľou má se společností Ematech, s.r.o. podepsanou nájemní smlouvu od roku 2018. V průmyslovém parku bude provádět servis zemědělské techniky.

Svůj provoz má postavit a spustit do dvou let od účinnosti smlouvy a do dvou let od zahájení provozu má zaměstnat 12 zaměstnanců. Náklady na stavební práce jsou zhruba 480 tisíc eur. Hala má vyrůst do října tohoto roku.

V nově vybudovaných prostorách bude působit do 20 lidí s tím, že se tam přesune také pět dosavadních pracovníků společnosti z obce Sedliská. Přijímat budou i nové lidi, půjde o servisní techniky, obchodníky a pracovníky v oblasti náhradních dílů a logistiky.

"Půjde o kvalifikovaná pracovní místa. Tomu bude odpovídat i mzdové ohodnocení, které bude vyšší než momentálně vykazovaný průměr, který hovoří o více než tisíci euro", uvedl Matejovič s tím, že na nová místa hledají zejména absolventy středních strojnických škol, respektive učilišť v oboru automechanik či mechanik-elektronik.

Zpět