Developer VGP zahájil výstavbu technologického parku u Českých Budějovic

24.03.2021

Nový park vznikne na okraji města a poskytne více než 126.000 m2 ploch k pronájmu.

VGP vybuduje areál v komerční zóně Světlík, nacházející se na okraji Českých Budějovic, s výbornou dostupností do centra města a přímým napojením na dálnici D3. Průmyslový park vznikne na pozemku o rozloze 37 hektarů a nabídne několik stovek pracovních míst. Výstavba již započala a dokončení první haly se plánuje na třetí kvartál roku 2021. Celkem by zde mělo vzniknout sedm budov ve vysokém standardu.

„S potěšením oznamujeme zahájení výstavby nového technologického parku v Českých Budějovicích, sídle Jihočeské univerzity a ekonomickém, správním i kulturním centrem celého regionu s vysoce kvalifikovanou pracovní silou. Věříme, že náš nový park nabídne díky své skvělé dostupnosti do centra města vynikající lokalitu pro e-commerce a aktivity poslední míle. Vzhledem k blízkosti německých a rakouských hranic, které jsou vzdálené jen 80 a 40 kilometrů jízdy, je areál vhodný právě pro logistiku, ale i lehký průmysl,“ komentuje Matthias Sander, provozní ředitel VGP pro region střední a východní Evropy, a dodává: „Nový park nabízí prostory k pronájmu od 1.500 m2, ale zároveň je příležitostí i pro vybudování velkého logistického centra, realizovaného na míru potřebám konkrétního zájemce. Výhodou je, že součástí areálu bude také odstavné parkoviště pro kamiony včetně zázemí pro řidiče, které vytvoříme po dohodě s městem.“

Aktuální nabídku pronájmu skladovacích a výrobních prostor společnosti VGP v Českých Budějovicích najdete zde: https://www.skladuj.cz/pronajem-sklady-ceske-budejovice-okres-ceske-budejovice-vgp-park-ceske-budejovice-pronajem-skladovaci-haly-3627

VGP je přední celoevropský developer, manažer a vlastník špičkových logistických a semiindustriálních nemovitostí. Strategicky se zaměřuje na realizaci rozsáhlých industriálních parků s více nájemci.

Server SKLADUJ.cz je určen pro prezentaci nabídky skladů, výrobních prostor, pozemků, skladových areálů, služeb pro logistické operátory, majitele skladů a skladových areálů, případně profesionální realitní kanceláře a realitní makléře. Portál byl spuštěn v lednu roku 2006 a je provozován 108 AGENCY, a.s.

Společnost 108 AGENCY byla založena roku 2009 jako česká realitní agentura soustřeďující se výhradně na komerční, konkrétně průmyslové nemovitosti. Díky proaktivnímu přístupu velmi rychle rozšířila svou činnost o další segmenty a dnes nabízí komplexní služby jak majitelům nemovitostí, tak zájemcům o pronájem či koupi nemovitosti. Již více než jedenáct let poskytuje 108 AGENCY profesionální služby a patří k leadrům trhu zprostředkování průmyslových nemovitostí ve střední a východní Evropě. V roce 2020 po páté v řadě obhájila ocenění Best Warehouse Real Estate Agency v prestižní realitní soutěži CIJ Awards.

Dozvíte se to první!
Nejnovější nabídka relevantních
nemovitostí na e-mail

Pokud chcete dostávat informace o aktuálních volných prostorech, napište nám zde prosím Vaše telefonní číslo a emailovou adresu. Budeme Vás kontaktovat pro doplnění bližších informací o preferované nemovitosti.

Spolupracujeme