Developer VGP dokončil výstavbu industriálního parku v Hrádku nad Nisou

24.02.2023

Nedávno dokončený průmyslový park v Hrádku nad Nisou nabízí moderní výrobní a logistické haly s celkovou pronajímatelnou plochou přes 122 000 čtverečních metrů. Tento nový park byl postaven na míru jedinému nájemci, společnosti Drylock Technologies, která je výrobcem plen a hygienických potřeb.

Developer VGP dokončil výstavbu industriálního parku v Hrádku nad Nisou

Spolupráce mezi VGP, která je správcem průmyslového parku, a společností Drylock Technologies započala již v roce 2011, kdy byla dokončena první hala. Nyní po předání poslední haly o velikosti více než 30 000 m2 má firma k dispozici celkem 116 000 m2 výrobních, logistických a kancelářských ploch s možností další expanze o dodatečných 6000 m2. Haly byly postaveny s důrazem na velmi vysokou provozní a nákladovou efektivitu a splňují náročné designové a funkční parametry. Součástí nově zkolaudované haly je mimo jiné i dopravníkový tunel pod silnicí I/35 propojující ji s již existující halou. Tento podzemní dopravní a komunikační koridor významně napomůže ke snížení dopravní zátěže jak v okolí projektu, tak uvnitř areálu.

Výstavba všech hal probíhala s ohledem na udržitelnost a životní prostředí. Na střeše nejnovější haly byla dokončena příprava na umístění fotovoltaických panelů o celkovém výkonu 2812 kWp. V areálu byly také provedeny kroky podporující místní ekosystém, například zde vznikla kvetoucí louka s včelími úly nebo kamenné zídky pro plazy a hmyzí hotel. Dále byla upravena retenční nádrž, která bude zajišťovat udržování stálé hladiny vody. 

Firma Drylock založila svůj vlajkový výrobní závod v Hrádku nad Nisou. Drylock je rychle rostoucí společnost s belgickým sídlem a dalšími závody v Itálii, Španělsku, USA a Brazílii. Ředitel Jiří Lukeš uvedl, že v současnosti firma VGP provádí konverzi stávající skladové haly na halu výrobní. Tato změna zahrnuje stavební a technologické úpravy, jako je vestavba mezaninů, výstavba nové trafostanice a kompresorovny na stlačený vzduch a další technické instalace. Cílem je rozšířit výrobu dětských hygienických potřeb.

VGP je v regionu severních Čech velmi aktivní a v tuto chvíli nabízí pronájmy k prostoru například v Ústí nad Labem nebo Českém Újezdě

Zdroj: Skypaper

Dozvíte se to první!
Nejnovější nabídka relevantních
nemovitostí na e-mail

Pokud chcete dostávat informace o aktuálních volných prostorech, napište nám zde prosím Vaše telefonní číslo a emailovou adresu. Budeme Vás kontaktovat pro doplnění bližších informací o preferované nemovitosti.

Spolupracujeme