CTP zůstává největším developerem na českém trhu industriálně-logistických nemovitostí

30.03.2023

Developerská společnost CTP má za sebou další úspěšný rok. V průběhu roku 2022 rozšířila své portfolio o 300 tisíc metrů čtverečních, díky čemuž se celková vlastněná plocha zvýšila na 3,8 milionu metrů čtverečních. Výnosy z pronájmu vzrostly o 13 % na celkových 230,3 milionů EUR (5,7 miliard CZK). V současné době vlastní CTP 28 % celkové plochy českých průmyslových nemovitostí a je tak největším hráčem na trhu.

CTP zůstává největším developerem na českém trhu industriálně-logistických nemovitostí

Česká republika zůstává i nadále hlavním pilířem portfolia developerské společnosti sídlící v Humpolci a tvoří v současné době 37 % jejího portfolia. V České republice v tuto chvíli vlastní CTP 56 parků o celkové rozloze 3,8 milionů metrů čtverečních a hrubou hodnotou aktiv přesahující 5,5 miliardy EUR (cca 130 miliard CZK). Při výstavbě nových parků dbá developer na udržitelnost, a proto je celé portfolio pokryto certifikací BREEAM. Většinu růstu společnosti zajišťují stávající nájemci, kteří potřebují rozšířit své prostory. Včetně nových nájemců, které společnost získala v minulém roce, si prostory v CTParcích pronajímá přes 500 nájemců. 

„Navzdory poměrně náročnému období plnému nečekaných událostí se nám podařilo v roce 2022 splnit naše cíle a stále růst. CTP nadále potvrzuje svou pozici lídra trhu v České republice. Považuji také za úspěch, že kromě našeho hlavního byznysu jsme schopni rozvíjet projekty v oblasti ESG, ať už jde o spolupráci s univerzitami, rozšiřování našich lesů nebo aktivní zapojení do místních komunitních projektů ve spolupráci s obcemi a dalšími institucemi," zdůraznil David Chládek, Country Head, CTP Czech Republic.

V následujících letech plánuje CTP dále růst a cílí na zdvojnásobení hodnoty svých hrubých aktiv koncem roku 2030. Developer plánuje i nadále investovat do fotovoltaické energie a cílí na pokrytí střech svých hal v celkové kapacitě 20 MWp, čímž předčí výstavbu z minulého roku, jejíž kapacita dosáhla 15 MWp. Dlouhodobým cílem je zajistit co nejvyšší energetickou soběstačnost parků. 

„Zdvojnásobení objemu obchodních aktiv CTP je zjevně ambiciózní plán. Jsme velmi flexibilní společností a dokážeme pružně reagovat na změny na trhu. Pro dosažení tohoto cíle urychlujeme růst a rozšiřujeme naše portfolio. V aktuálních podmínkách v České republice můžeme hovořit o 300-500 tisíc metrech čtverečních výstavby a akvizic ročně, což odpovídá přibližně 10% růstu. Nejde však pouze o růst portfolia, ale také o vztah s našimi nájemci. V současné době máme v CTParcích v České republice obsazenost 97 % a největší růst generují naši stávající klienti. Je pro nás tedy klíčové, aby byli naši klienti spokojení, aby s námi dále rostli a abychom společně generovali zisk, tedy abychom společně vytvářeli udržitelnou hodnotu," dodal Jakub Kodr, ředitel pro obchodní rozvoj, CTP Česká republika.

Kromě industriálně-logistických nemovitostí buduje CTP také kancelářské budovy a coworkingová centra. Příkladem je business park v centru Brna Vlněna, který kromě tradičních kancelářských prostor poskytne i coworkingové centrum Clubco

Zdroj: Property Forum, CTP 

Dozvíte se to první!
Nejnovější nabídka relevantních
nemovitostí na e-mail

Pokud chcete dostávat informace o aktuálních volných prostorech, napište nám zde prosím Vaše telefonní číslo a emailovou adresu. Budeme Vás kontaktovat pro doplnění bližších informací o preferované nemovitosti.

Spolupracujeme