Contera získala stavební povolení na 100.000 m2 v parku v Ostravě-Hrušově

9.7.2020

Developer Contera získal povolení ke stavbě na 100 tis. m2 v průmyslovém parku v lokalitě ostravského Hrušova. Contera Park Ostrava D1 bude využíván pro sklady, lehký průmysl a výrobu.

Contera získala stavební povolení na 100.000 m2 v parku v Ostravě-Hrušově

Tento projekt umožňuje pronájem prostor až do 50.000 m2, nejmenší prostory k pronájmu jsou o rozloze 800 m2. Celá rozvojová zóna Hrušov/Contera Park Ostrava D1 je určená pro lehký průmysl, logistiku, administrativu a vědeckotechnologický park. Celková investice by měla dosáhnout 2 mld. Kč. Projekt by měl přinést min. 700 nových pracovních míst. 

Celé území o rozloze 35 ha vymezené na západě a na severu novou trasou ulice Bohumínské (silnice I/58) a na jihu pozemky železniční trati Českých drah Ostrava-Bohumín. Velkou předností je ideální dopravní napojení, blízkost dálnice D1 a železniční trati do vnitrozemí, ve směru na Polsko a Slovensko.

Contera Park Ostrava D1 je společným projektem společností Contera a TPG Real Estate. První hala nového Contera Parku Ostrava D1 o rozloze 50.000 m2 by měla být hotová ve třetím čtvrtletí roku 2020. Dokončení první fáze stavby je v plánu na konec roku 2023, kompletně má být park hotov v roce 2025. 

Aktuální nabídku pronájmu skladovacích a výrobních prostor společnosti Contera v Ostravě-Hrušově najdete zde: https://www.skladuj.cz/pronajem-sklady-ostrava-okres-ostrava-mesto-pronajem-skladovych-vyrobnich-ploch-ostrava-hrusov-3870

Contera se zabývá realizací a pronájmem průmyslových parků pro přední české i zahraniční společnosti, které si Českou republiku vybraly pro své strategické investice.

Server SKLADUJ.cz je určen pro prezentaci nabídky skladů, výrobních prostor, pozemků, skladových areálů, služeb pro logistické operátory, majitele skladů a skladových areálů, případně profesionální realitní kanceláře a realitní makléře. Portál byl spuštěn v lednu roku 2006 a je provozován 108 AGENCY, a.s.

Společnost 108 AGENCY byla založena roku 2009 jako česká realitní agentura soustřeďující se výhradně na komerční, konkrétně průmyslové nemovitosti. Díky proaktivnímu přístupu velmi rychle rozšířila svou činnost o další segmenty a dnes nabízí komplexní služby jak majitelům nemovitostí, tak zájemcům o pronájem či koupi nemovitosti. Již více než deset let poskytuje 108 AGENCY profesionální služby a patří k leadrům trhu zprostředkování průmyslových nemovitostí ve střední a východní Evropě. V roce 2019 po čtvrté v řadě obhájila ocenění Best Warehouse Real Estate Agency v prestižní realitní soutěži CIJ Awards.

Zpět