Contera Park Ostrava City je aktuálně plně obsazen

6.12.2019

Společnost Contera staví v areálu Contera Parku Ostrava City nové prostory pro výrobce hliníkových součástí do automobilů Aludyne (dříve Chassix). Po rozšíření dosáhne plocha, kterou si Aludyne pronajímá, zhruba 20.000 m2.

Aludyne je klientem Contera Parku Ostrava City už od roku 2018. První pronajatá hala má výměru cca 15 000 m2. Novou halu o celkové ploše 5000 m2 předá Contera společnosti Aludyne v létě roku 2020. Původní termín realizace projektu byl původně ve výhledu několika let.

„Vyšli jsme klientovi Aludyne vstříc, s jeho zákazníky jako jsou Audi, BMW, Ford, Honda, Jaguar, Porsche nebo Volkswagen je jedničkou na trhu s výrobou hliníkových komponentů, a jsme rádi, že můžeme být součástí jeho úspěšného rozvoje,“ uvádí Dušan Kastl, výkonný ředitel a partner společnosti Contera.

Contera musela projekt přizpůsobit i dalším speciálním požadavkům společnosti Aludyne, mezi které patří instalace jeřábu, posílení protipožární odolnosti budovy, nejmodernější technologie a vyšší výkon LED osvětlení ve výrobní části haly. Rozšíření závodu Aludyne přinese regionu 350 nových pracovních míst s širokým portfoliem jejich zaměření.

Zpět