Accolade Industrial Fund ve 3Q 2021 dosáhl hodnoty portfolia přes 1 mld. eur

14.12.2021

Celkem s fondem investuje více než 2 tis. kvalifikovaných investorů.

Accolade Industrial Fund ve 3Q 2021 dosáhl hodnoty portfolia přes 1 mld. eur

Zhodnocení za 3Q činilo 7,36 % v CZK třídě a 7,86 % v EUR třídě. Informovala o tom Accolade s tím, že na výsledcích fondu se odráží rostoucí cena průmyslových nemovitostí během roku 2021. K 30. září tvoří portfolio Accolade Industrial Fund 1.166.787 m2 pronajímatelné plochy.

Accolade Industrial Fund potvrzuje pozici druhého největšího realitního fondu v ČR a ve třetím čtvrtletí dosáhl hned dvou milníků. Hodnota portfolia fondu překonala 1 miliardu eur, což potvrzuje skutečnost, že Fond Accolade dynamicky roste. A investuje s ním již více než 2.000 kvalifikovaných investorů. Zhodnocení fondu dosáhlo za třetí čtvrtletí 7,36 % v CZK třídě a 7,86 % v EUR třídě. Na výsledcích fondu se odráží rostoucí cena průmyslových nemovitostí během roku 2021. Toto investiční aktivum se stalo velmi zajímavé pro velké institucionální hráče, jejichž pozornost způsobuje, že průmyslové nemovitosti nyní hledají svou cenovou hladinu.

Třetí kvartál roku 2021 přinesl hned několik akvizic na polském i českém trhu. V Polsku přibyly tři nové projekty. Evropský průkopník boxů pro e-commerce, InPost, který je přítomný v polských parcích Čenstochová, Zelená Hora, Štětín a Bydhošť, expandoval do dvou dalších lokalit, Goleniowa (8.338 m2) a Bělostoku (8.526 m2). Na polském trhu investor Accolade přivítal i dalšího klienta, společnost Scommerce One specializující se na e-commerce služby. Ta si pronajala prostory o rozloze 15.000 m2 v parku Zelená Hora. Do Zelené Hory přišla také společnost DHL, která s novými 20.000 m2 potvrdila pozici největšího nájemce v portfoliu fondu Accolade.

V Česku již potřetí expandovala v chebském parku společnost Tchibo. Nově rozšířené distribuční centrum s celkovou rozlohou přesahující 100.000 m2 se stalo aktuálně druhou největší nájemní průmyslovou budovou v Česku. V průmyslovém parku Ostrov u Stříbra si přes 28.000 m2 pronajal nový nájemce Lear Corporation, který se věnuje výzkumu, vývoji i výrobě v automobilovém odvětví.

I přes významný růst fond Accolade stále klade důraz na diversifikaci a spolehlivost nájemců s několikaletými nájemní smlouvami, čímž chce mimo jiné zajistit dlouhodobě stabilní výnosy fondu. Pestrá skladba nájemců přichází především z oblastí e-commerce, logistiky a lehké výroby.

„Od začátku se snažíme nastavit financování celého portfolia Accolade fondu tak, aby nevznikala nepřiměřená rizika refinancování nebo úroková rizika. V tuto chvíli má fond bezpečně zajištěné úrokové sazby dopředu na více než 5 let. Věříme, že tato finanční struktura tak zvyšuje stabilitu nastaveného financování fondu,“ vysvětluje Milan Kratina, CEO Accolade. 

K 30. září 2021 tvoří portfolio Accolade Industrial Fund 1.166.787 m2 pronajímatelné plochy pro moderní a udržitelné podnikání s celkovou hodnotou portfolia 1,014 miliardy EUR a více než 2.000 kvalifikovanými investory.

Zdroj: ČIANEWS, Accolade

Dozvíte se to první!
Nejnovější nabídka relevantních
nemovitostí na e-mail

Pokud chcete dostávat informace o aktuálních volných prostorech, napište nám zde prosím Vaše telefonní číslo a emailovou adresu. Budeme Vás kontaktovat pro doplnění bližších informací o preferované nemovitosti.

Spolupracujeme