Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Westpoint Park v Ruzyni by měl i nadále sloužit ke skladovým účelům

Westpoint Park v Praze 6 – Ruzyni, který developer loni v létě koupil od Immofinanz Group, se měl za čtyři roky proměnit v novou rezidenční čtvrť. Nyní ale skladové prostory, které zanedlouho měly zmizet ze světa, nabízí k dlouhodobému pronájmu až na deset let.

Zastupováním Central Group při získávání nájemců byla pověřena společnost Reflecta Facility. Vedle toho bude mít na starosti i facility management, získávání zpětné vazby od nájemců, komunikaci s nimi, zkvalitňování poskytovaných služeb nájemcům a marketing areálu.

V dlouhodobém horizontu se Central Group netají svým záměrem vybudovat na místě Westpoint Distribution Parku zcela novou městskou čtvrť, po Vítězném náměstí jakési druhé přirozené centrum Prahy 6 s dobrým spojením do centra města i na letiště. Vzhledem k tomu, že firma nakoupila i další pozemky v sousedství a v případě realizace projektu začne výstavba nejprve na těchto pozemcích mimo skladový areál, může nájemcům areálu nově garantovat investice do jeho konkurenceschopnosti a také prodlouženou maximální dobu nájemného.

Westpoint Distribution Park disponuje širokou nabídkou skladových jednotek o velikosti od 21 do 15 466 metrů čtverečních a kancelářských prostor o výměře 24 až 779 metrů čtverečních. Díky širokým možnostem využití prostor a vynikající dostupnosti hromadnou dopravou představuje zajímavou alternativu například pro e-shopy, startupové projekty a další, nejen pro tradiční provozovatele logistiky a skladování.

Přestože nejsme klasickým portfoliovým investorem do nemovitostí a v budoucnu s ním máme jiné záměry, není a neměl by být Westpoint Distribution Park v Ruzyni vnímán jako dožívající průmyslový areál. Naopak, nově plánujeme rozsáhlé investice a také můžeme garantovat dobu nájemného nejméně na 5-10 let. Přitom stále platí, že jsme zde schopni nabídnout bezkonkurenční nájemné ve srovnání se všemi konkurenčními areály v lokalitě,“ vysvětluje Dušan Kunovský, šéf Central Group.
Developer nabízí pronájem prostor za 2,5 eura za metr čtvereční, jak lze zjistit například na stránkách společnosti Svoboda & Williams. Kromě nízkého nájemného a dobrého spojení patří podle developera k dalším benefitům nízké poplatky za služby spojené s pronájmem, transparentní vyúčtování služeb, nonstop bezpečnostní služba a vlastní železniční vlečka v areálu.

Skladový areál Westpoint v Ruzyni není konkurencí pro moderní distribuční centra na okrajích metropole. Naopak, díky lokalitě s vynikajícím napojením na dálniční síť i výbornou dostupností do centra Prahy hromadnou dopravou bude atraktivní pro zcela jiný segment nájemců. Zejména pro firmy, které oceňují flexibilitu doby pronájmu i široké možnosti využití prostor, a v regionu Prahy také ojedinělou nákladovou efektivitu,“ uzavírá Jakub Sklenka, jednatel společnosti Reflecta Facility, která bude prostory v areálu pronajímat.

Zdroj: space-in.cz