Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Volkswagen Group prodlužuje smlouvu s DHL

Společnost DHL Supply Chain, poskytovatel řešení v oblasti smluvní logistiky, dnes oznámila, že se jí podařilo prodloužit smlouvu s koncernem Volkswagen Group, největším evropským výrobcem automobilů.

DHL zajišťuje sběrnou službu dílů prostřednictvím moderního cross-docku v Nepřevázce nedaleko Mladé Boleslavi se skladovací plochou 13 000 metrů čtverečních a 180 zaměstnanci. Součástky od českých dodavatelů jsou buď transportovány přímo do výrobních závodů koncernu Volkswagen Group, nebo jsou konsolidovány v cross-dockovém centru DHL a dále pak převáženy do jednotlivých výrobních závodů. Jen v České republice přebírá DHL díly od více než 500 dodavatelů. Každý den se tak ve správný okamžik dostává na své místo určení v České republice, Německu, Belgii, Slovensku, Maďarsku a Polsku více než 17 000 kubických metrů zboží pro výrobu automobilů.

„Volkswagen Group je pro nás dlouholetým strategickým zákazníkem a je nám ctí, že bude i nadále využívat našich služeb,“ říká Kateřina Rázlová, ředitelka divize automotive DHL Supply Chain v České republice. DHL začala poskytovat logistické služby pro Volkswagen Group na českém trhu v roce 1992, tedy rok poté, co se stala česká automobilka ŠKODA součástí koncernu. V té době byly veškeré aktivity soustředěny do pobočky v Kosmonosech. Časem však přestala vyhovovat náročným požadavkům a v roce 2007 došlo k přestěhování provozu do moderního areálu v Nepřevázce.

V současnosti používá DHL k zajišťování logistických služeb jak flotilu vlastních kamionů, tak vozidla smluvních přepravců. Pro vnitrozemskou dopravu je zapotřebí až 100 nákladních vozidel denně, do zahraničí vyráží každý den až 200 nákladních vozidel.

 
Zdroj: logisticsatoz