Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

V Prostějově vyroste malá průmyslová zóna

Další průmyslovou zónu, která by měla do města přitáhnout nové investory a s tím související příliv pracovních příležitostí, plánuje radnice zřídit na Brněnské ulici. Kapacita průmyslové zóny u Kralického Háje je vyčerpaná a pozemky na jižním okraji Prostějova slouží městu jako rezerva pro vybudování takzvané malé průmyslové zóny. Kolik pracovních míst by zde mohlo vzniknout, však zatím není vůbec jasné. Radnice teprve vykupuje jednotlivé pozemky.

V dnešní době, kdy je vysoká nezaměstnanost a práce se hledá dost těžko, je vytvoření nových pracovních míst potřebná věc a regionu by to hodně pomohlo. Práce se hledá těžko mladým i starým," míní Jaroslav Hořínek z Prostějova.

Město na Brněnské vlastní dva pozemky s dopravním napojením na hlavní silnici, nyní hodlá vykoupit další pozemek za více než tři miliony korun.

Jedná se o ornou půdu o výměře přesahující osm a půl tisíce metrů čtverečních. Podle podmínek dohodnutých s prodávajícím bychom metr čtvereční vykoupili za 370 korun," upřesnil náměstek primátora Jiří Pospíšil.

Zároveň dodal, že jednání o výkupu pozemků jsou vždy dlouhodobou záležitostí.

Jsme ale na dobré cestě. Intenzivně jednáme se současnými majiteli o vykoupení dalších parcel a věřím, že se dohodneme. Projekt další průmyslové zóny v Prostějově by pro město znamenal příchod nových investorů a s tím spojených pracovních příležitostí," uvedl náměstek primátora Jiří Pospíšil.

Podle vedení města Prostějov nutně potřebuje další průmyslovou zónu, protože u Kralického háje už žádné volné parcely nejsou.

Stávající kapacita velké průmyslové zóny je vyčerpaná a další rozšiřování směrem ke Kralicím na Hané a Bedihošti už není možné. Jednak jsme již na katastru města, jednak musíme přihlédnout k aktualizaci záplavových území, které zasahují volné pozemky u bývalého Oděvního podniku. Tyto pozemky jsou pro další výstavbu hal nevyhovující, a proto je přenecháme pro zemědělské účely a soustředíme se na lokalitu na Brněnské, která nám dosud sloužila jako rezerva," nechal se slyšet náměstek primátora Zdeněk Fišer.

Pozemky po Modřanské potrubní mají vážného zájemce

Město má také vážné zájemce o volný pozemek po Modřanské potrubní.

Máme tři žadatele, kteří mají zájem o odkup pozemku po Modřanské potrubní, zvláště jeden investor má vážný zájem," uvedl Jiří Pospíšil. O jakou firmu se jedná, však nechce vedení radnice prozradit.

Už o tom nebudeme poskytovat více informací. Dostáváme se totiž do velmi vážné situace, kdy na jednu stranu chceme maximálně informovat, na druhou stranu vedeme obchodní jednání a musíme ctít jeho zásady," uvedl primátor města Miroslav Pišťák.

Další možnosti

Podle radnice má Prostějov strategickou polohu s dobrým napojením na dálniční síť a je pro investory zajímavý. Výhodná poloha zaujala i developerskou společnost CTP, která zastupovala internetovou společnost Amazon zabývající se přepravou zásilek. Ta hledala v České republice místo, kde by mohla postavit logistické centrum. V ní by našla zaměstnání více než tisícovka lidí. Jednání s Prostějovem však nakonec nevyšla.

Amazon sice podepsal smlouvu v Brně, ale jejich zástupce z firmy CTP nás kontaktoval a je možné, že přinese do Prostějova jinou investiční příležitost," řekl Jiří Pospíšil. 

 

Zdroj: denik