Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

ÚOHS povolil P3 nákup logistických parků

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil nákup logistických parků v ČR developerem PointPark Properties (P3). Skupina P3 podle dřívějších informací koupila 11 logistických parků za 523 milionů eur (zhruba 14,38 miliardy Kč) od dvou fondů spravovaných společnostmi Tristan Capital Partners a VGP 11. Součástí transakce je i největší český logistický park VGP Park Horní Počernice. Povolení transakce ČTK potvrdil tiskový mluvčí ÚOHS Martin Švanda. Rozhodnutí zatím není dosud pravomocné.

Návrh na povolení fúze na ÚOHS poslala společnost P3 Czech HoldCo s.r.o., která je členem skupiny Point Park Properties. Celkem nyní může získat výlučnou kontrolu nad osmi společnostmi. Mimo jiné jde o VGP Park Horní Počernice nebo VGP Park Turnov.

Podle dřívějších informací médií P3 získal 58 skladů s celkovou rozlohou 627 tisíc metrů čtverečních a přilehlé pozemky s možností výstavby dalších 125 tisíc metrů čtverečních. Kromě počernického parku tvoří koupené portfolio 27 skladových nemovitostí třídy A, které jsou rozloženy po celé České republice.

"Tato investice vychází z naší strategie růstu a posiluje pozici firmy jako jednoho z nejvýznamnějších evropských vlastníků logistických areálů. Česká republika je pro nás v tomto směru strategickým trhem, protože se nachází na křižovatce hlavních dopravních tras mezi západní, střední a východní Evropou," okomentoval obchod už dříve generální ředitel P3 Ian Worboys.

 

Zdroj: vz24