Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

V České Třebové vyroste nový logistický areál

Vedle rozrůstajícího se kontejnerového překladiště společnosti Metrans v České Třebové má vyrůst nové logistické centrum, jehož skladové haly by po dokončení měly rozlohu více než 9 000 metrů čtverečních. V lokalitě zvané Borek je prvním investorem společnost Wakestone Developement.

Zprávy o výstavbě zatím nejsou stoprocentně potvrzené, vycházejí totiž z informací zveřejněných v rámci posuzování dopadů záměru na životní prostředí. Ty ukazují, že Wakestone Development bude stavět ve dvou etapách. V první postaví skladovou halu o ploše 4 510 metrů čtverečních s okolními pojezdovými plochami v rozsahu 3380 metrů čtverečních a v druhé bude postavena další, stejně velká budova.

Zastupitelé obce už záměr odsouhlasili, o prodeji by se mělo hlasovat koncem října. Město plánuje postavit do průmyslové oblasti nové přístupové cesty a inženýrské sítě.„Pro záměr Wakestone Development to přímo není nutné, ale pro další investory už ano. Jednáme nyní s dvěma zájemci, jeden z nich je výrobní firma,“ řekl pro ČTK starosta Jaroslav Zedník.

Společnost Metrans začala kontejnerové překladiště stavět teprve v roce 2011. Dnes už zaměstnává na 120 lidí a po dokončení projektu by se měl jejich počet zvýšit na 550. Na jeho provoz by měly navazovat další firmy. V Borku už funguje nové pracoviště Celního úřadu, v oblasti vznikne také uzel České pošty. Podle odhadů zde díky všem přidruženým činnostem najde práci přes 1500 lidí.

 

Zdroj: logisticsatoz