Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

P3 má nového majitele

Developerská společnost PointPark Properties má nového majitele.TPG, globálně působící soukromá investiční společnost, a její partner Ivanhoé Cambridge, jedna z největších realitních společností na světě, koupili P3 od mezinárodní investiční firmy Arcapita. Investoři se v rámci transakce zavázali poskytnout kapitál na podporu dalšího růstu P3.

P3 je specializovaný investor, developer a správce průmyslových nemovitostí, který se zaměřuje na poskytování prvotřídních služeb logistickým, distribučním a retailovým společnostem, stejně jako výrobním společnostem zaměřeným na automobilový a elektronický průmysl. Mezi aktiva společnosti patří 48 logistických nemovitostí (1,46 milionu metrů čtverečních) a pozemky, které umožňují další rozvoj a výstavbu více než 590 000 metrů čtverečních skladových prostor po celé Evropě.

„Po pětileté spolupráci se společností Arcapita, která úspěšně vybudovala naše portfolio, jsme velmi rádi, že se TPG a Ivanhoé Cambridge stali dlouhodobými investory v P3. Obě společnosti zaujaly naše zkušenosti v oblasti skladových nemovitostí, schopný management a velmi kvalitní a geograficky diverzifikované portfolio,“ řekl k převzetí společnosti Ian Worboys, generální ředitel P3.

Investice do logistických nemovitostí bude těžit z e-commerce

Podle vedení společnosti se P3 v budoucnu zaměří také na posílení svého současného portfolia nákupem kvalitních rentabilních logistických nemovitostí umístěných v klíčových logistických lokalitách. „Díky široké škále našich pozemků jsme momentálně v situaci, kdy můžeme rozšiřovat naši stávající klientskou základnu,“ vysvětlil Worboys.

„Tato strategická investice přináší jedinečnou možnost získat velikou a nezávislou logistickou platformu v Evropě,“ dodává Meka Brunel, výkonný viceprezident pro Evropu Ivanhoé Cambridge. „S aktivy strategicky umístěnými na hlavních leteckých, námořních a železničních cestách nabízí P3 velmi atraktivní možnosti růstu a přispěje k diverzifikaci našeho realitního portfolia.“

 
Zdroj: logisticsatoz