Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Technologický park Nupharo se zaměří na chytré technologie

Projektu Nupharo vznikající v Ústeckém kraji je nový typ technologicko-inovační centra, nabízející různorodé prostory ke komerčnímu pronájmu. Za cíl si klade vytvořit globální platformu pro vytvoření komunity světových expertů zaměřených na technologii stejnosměrného proudu.

Projekt je postaven na faktu, že v současné době do popředí stále více vstupují výhody původně upozaděného stejnosměrného proudu a právě toto staro-nové know-how je celosvětově unikátním zaměřením projektu Nupharo. Mezi přednosti stejnosměrného proudu patří zejména lepší kompatibilita s obnovitelnými a lokálními zdroji energie, vyšší účinnost a také šetrnost vůči životnímu prostředí.

Jako příklad může posloužit osvětlení LED, které je založené na stejnosměrném proudu a je zhruba o 75 % účinnější než běžné umělé osvětlení. Stejnosměrný proud je mnohem ekologičtější než proud střídavý, protože k jeho využití je třeba méně energie a spotřeby. Přechod na stejnosměrný proud by tak výrazně pomohl v oblasti úspory energií.

Nupharo nabízí ve své první fázi komerční prostory k pronájmu o rozloze 16.000 metrů čtverečních, určené primárně pro lehkou výrobu, sklady, kanceláře a další služby, jako například konferenční a školicí centrum, zasedací místnosti či showroom. Kromě prostor k pronájmu, které mohou být upravené klientovi přesně na míru, služeb a technologického zázemí, nabízí Nuharo i služby v oblasti financování, poradenství a marketingu. Zázemí kampusu tvoří business centrum s ubytováním, restaurací a kavárnou, školkou a fitness centrem.

Chytré technologie a zelené budovy

Projekt Nupharo kombinuje technologie pasivních domů podle moderních ekologických standardů s technologiemi aktivních domů, např. využitím DC technologii, jenž pomůže řídit a zejména snížit provozní náklady o 40-50 %, dále aplikace LED osvětlení, moderní ICT řešení nebo instalaci nejmodernějších rychlodobíjecích stanic pro elektromobily a elektrokola.

Nupharo park je koncipován jako maximálně soběstačná a udržitelná stavba s vlastním ostrovním systémem pro zpracování vody, jenž se díky vlastní čističce rozdělí na tři okruhy vody – pitnou, šedou a dešťovou vodu.

Dále bude v areálu instalováno na 85 tepelných čerpadel pro vytápění i chlazení prostor. Využívat se bude rovněž systém rekuperace a sdílení odpadového tepla. Všechny budovy mají přípravu na instalaci fotovoltaických panelů a jejich stejnosměrné připojení. Areál disponuje stanicí pro non-stop měření emisí. Stavba tímto aspiruje na certifikaci stavby LEED.

Cílem projektu je pomáhat na svět inovacím a novým nápadům v oblasti Smart Energy, Direct Current, E-mobility, Internet of Things  a umožnit jejich komercionalizaci. Nupharo má také vlastní start-up program. První náborové kolo proběhlo na jaře letošního roku.

 

Zdroj: logisticsatoz