Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Stavba Amazonu v Dobrovízi odsouhlasena

Po měsících jednání bylo minulý týden odsouhlaseno finální znění smlouvy mezi Dobrovízí u Prahy a developerem Panattoni o investici amerického internetového obchodu Amazon. Zastupitelstvo obce schválilo memorandum o spolupráci, podle kterého má developer distribuční centrum pro Amazon postavit.

Nově sepsanou smlouvu odsouhlasili čtyři zastupitelé a tři se zdrželi hlasování. K souhlasnému stanovisku napomohly i nové závazky společnosti Panattoni. Ta slíbila, že zaplatí stavbu a provoz čističky odpadních vod, provede stavbu silničního obchvatu a že bude ročně přispívat do obecní pokladny. Podle zástupce developera Pavla Sovičky vyjde výstavba obchvatu na 20 milionů a výkupy pozemků na 24 milionů korun.

S plány investora i přes řadu pozitiv však nesouhlasí občanské sdružení Občané pro Doborvíz, které se odvolalo proti rozhodnutí o umístění stavby, což by případnou realizaci mohlo zdržet. Průtahy se však nelíbí samotnému Amazonu, který by v novém distribučním centru rád fungoval již na podzim, aby stihnul vánoční sezonu.

Na čtvrteční setkání dorazil i nový šéf agentury CzechInvest Ondřej Votruba, který pevně stojí za investicí. „Na jednu stranu je to sice ‘jen logistika’, ale přinese obrovskou zaměstnanost a je to velké jméno. Pokud by sem Amazon, který byl téměř rozhodnut, nakonec nešel, byl by to velmi negativní signál pro další investory v budoucnosti,“ řekl v rozhovoru pro server IHNED.cz Votruba.

 

Zdroj: logisticsatoz