Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

CTP otevřela interaktivní podchod

Společnost CTP ve spolupráci s městem Ostrava slavnostně představila a uvedla do provozu umělecký interaktivní podchod spojující administrativní komplex IQ Ostrava s městskou hromadnou dopravou, která vede do všech koutů Ostravy. Projekt podchodu vznikl ve spolupráci architekta Václava Hlaváčka ze Studia Acht s malíři Markem Číhalem a Zdeňkem Sklenářem. Akce se zúčastnil také ostravský primátor Petr Kajnar a fotograf Jindřich Štreit, jehož fotografie zdobí interiéry IQ Ostrava.

Místní obyvatelé mohou být každý den součástí tohoto jedinečného díla, které spojuje kreativní využití světla, uměleckou malbu a ocel s vyspělou technologií. Z běžného podchodu, jakých jsou po celé zemi stovky, ne-li tisíce, se tak stalo umělecké a architektonické dílo, které vyjadřuje moderní Ostravu se všemi jejími aspekty.

Během slavnostní akce si hosté mohli prohlédnout nejen netypicky výtvarně řešený městský podchod a fotografie z prostředí Dolní oblasti Vítkovic, ale také velkoformátovou kresbu do pohledového betonu umístěnou ve foyer IQ Ostrava. 

Společnost CTP si dlouhodobě zakládá na dobrých vztazích s místními komunitami ve všech lokalitách, ve kterých provozuje své nemovitosti. Podobně jako v Ostravě, i v Brně v areálu Spielberk Office Centre společnost dokončila několik projektů, které přispívají k zlepšení místní infrastruktury. Jde například o lávku pro pěší a cyklisty přes řeku Svratku nebo podobně ztvárněný interaktivní podchod.

 

Zdroj: eulog