Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

CHEP novým partnerem Logistické Akademie

Čeští odborníci společnosti CHEP přednáší od prosince 2012 o řešeních paletového hospodářství na Logistické Akademii (LA). Naše týmy vysvětlují otázky a problémy v dodavatelském řetězci související se správou vratných dřevěných obalů a představují studentům úplné spektrum toho, co je k dispozici na českém trhu a v Evropě. 

"Rozhodli jsme se spojit náš český podnik s LA, jelikož se zaměřuje na to, že vyučuje logistiky nejlepší postupy při řízení dodavatelského řetězce, což je něco, čehož si vždy všímáme. Jsme schopni poskytnout studentům komplexní informace a případové studie o řešeních paletového hospodářství s využitím našich jedinečných znalostí a zkušeností." – říká Marta Gorska, manažerka marketingu společnosti CHEP Central Europe. 

Logistická Akademie je vzdělávací institucí, která se zaměřuje na studenty a absolventy, kteří chtějí rozvíjet své znalosti v oboru logistiky. Byla oficiálně akreditována Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy České republiky. A navíc jsou její programy rovněž certifikovány Komorou logistických auditorů. Logistická Akademie nabízí různé programy týkající se logistiky a procesů dodavatelského řetězce jako např. management logistiky, logistika ve výrobním závodě, logistický audit.

Učastníci kurzů Logistické Akademie jsou zaměstanci mezinárodních společností působících v FMCG nebo Automotive sektoru, dále soukromí podnikatelé nebo logističtí specialisté Armády České republiky, upřesňuje Petr Panáček, manager společnosti CHEP CZ, který prezentoval poolingove řešení paletového managementu na několika kurzech v Praze a v Ostravě. Jsou to velmi aktivni posluchači, kteří kladou hodně otázek. Čas věnovaný odpovědím na dotazy a řešením praktických situací vždy výrazně převyšuje čas věnovaný samotné prezentaci poolingu, doplňuje Petr Panáček.

Před více než půl stoletím představila společnost CHEP princip zapůjčování vybavení. Od té doby se palety CHEP rozšířily po celém světě, přičemž celosvětově existuje více než 500 000 sběrných a dodacích míst. Každý den se na paletách CHEP expeduje více než 3 miliony nákladů. 

Jako přední světová firma v oblasti služeb zapůjčování palet a kontejnerů spolupracuje CHEP s firmami všech velikostí napříč mnoha různými průmyslovými obory zahrnujícími různé dodavatelské řetězce. Využívá svého privilegovaného postavení k neustálé práci podporující efektivitu napříč těmito dodavatelskými řetězci a vyvíjí nové iniciativy na pomoc svým zákazníkům.

Aktivity společnosti CHEP se nezaměřují jen na neustálý rozvoj podniku, ale rovněž i na proces šíření a sdílení zkušeností v rámci dodavatelského řetězce, a tudíž na dosahování vyšší efektivity. Akce spoluorganizované společností CHEP se zaměřují na studenty a absolventy a spolupracuje se při nich s mnoha univerzitami a vzdělávacími institucemi napříč celou Evropou. Odborníci ze společnosti CHEP vedou výuku na vysokých školách a spolupracují se studentskými organizacemi v komunitách v místě našich provozoven. Zástupci společnosti CHEP neustále přednášejí na různých konferencích a rovněž připravují workshopy mimo třídu. Nedávno se odborníci společnosti CHEP zúčastnili maloobchodního summitu pro střední a východní Evropu, kde měli prezentaci o efektivitě systémů zapůjčování paletových jednotek na základě úspěšné spolupráce s jedním ze svých největších zákazníků v Polsku, se společností Żywiec Zdrój.

"Lidé touží po poznání v každém okamžiku svého života. Naše zkušenosti nám umožňují vyučovat jak o teoretických, tak i o praktických stránkách logistických činností." – zdůrazňuje Marta Gorska.

 

Zdroj: eulog