Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Brembo se stěhuje do CTParku Ostrava

Lídr ve výrobě brzdových komponentů, společnost Brembo rozšíří své výrobní kapacity v CTParku Ostrava. Ke stávajícím 25 tisícům metrů čtverečních přibude další osm tisíc, které pro ni staví developer a správce CTParku Ostrava, společnost CTP. Stěhování do nových prostor se předpokládá v březnu příštího roku.  

Investice ze strany CTP do rozšíření prostor dosáhne 200 miliónů korun. „Brembo si pro své investice zvolilo Ostravu vzhledem k blízkosti úspěšného automobilového konceptu a vzdělané pracovní síle, kterou formuje místní vzdělávací systém,“ říká Remon Vos, ředitel společnosti CTP.

Společnost Brembo je lídrem v oblasti technologií výroby brzdových komponentů pro automobilový průmysl, které dodává předním automobilovým značkám. V současné době firma působí v 16 zemích na třech kontinentech a zaměstnává zhruba sedm tisíc lidí. V Ostravě zaměstnává Brembopřibližně 800 pracovníků.

CTP je vedoucím developerem komerčních nemovitostí v České republice. Hlavní činností společnosti je síť 36 CTParků, které se nacházejí po celé České republice, Slovensku, Rumunsku a Polsku. Další součástí aktivit společnosti je Spielberk Office Centre v Brně (vlajková loď kancelářských projektů CTP), CTOffice a CTZone (inteligentní řešení pro malé a střední podnikatele). Nově dostaven je administrativní projekt IQ Ostrava v centru města. Celková plocha, kterou CTP provozuje, představuje 1,900 milionu metrů čtverečních, očekávaný příjem z pronájmu pro rok 2013 činí 125 miliónů eur.

 

Zdroj: buildingnews