Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

A1 Transport & Logistic otevřela nový sklad

Ve čtvrtek 18. září byl v městské části Praha-Uhříněves slavnostně otevřen nový sklad s napojením na kontejnerový terminál. Se svojí rozlohou téměř 2 000 metrů čtverečních bude firmě sloužit především coby nezávislé překladiště pro sběrnou službu.

„U kontejnerového terminálu působíme již několik let a zjistili jsme, že v některých obdobích jsou nám dosavadní kapacity nedostačující. Pro další rozvoj jsme se proto rozhodli postavit nový sklad,“ řekl na slavnostním zahájení Jiří Marek ze společnosti Austromar, která je hlavním partnerem společnosti  A1 Transport & Logistic.

Nová budova nabízí na 2000 metrů čtverečních skladových prostor, určených především pro realizaci sběrné služby. Celková rozloha krytých ploch se tak zde rozšířila na 6000 metrů čtverečních. „To, že jsme na terminálu, nám skýtá spoustu výhod a chceme tak zde rozšiřovat i ostatní aktivity, které jsme nemohli dělat s ohledem na kapacity. Chceme fungovat jako nezávislé překladiště i pro ostatní typy přepravy a nejen pro sběrnou službu,“ dodal Jiří Marek.

Sklady společnosti Austromar jsou vybaveny manipulační technikou, která je schopná z a do kontejnerů přemístit jakékoliv zboží.  Pro zákazníky to znamená, že se vyhnou vícenákladům spojeným s manipulací se zbožím.

O dalším rozvoji firmy na českém trhu je podle Jiřího Marka ještě brzo mluvit: „ Administrativa, která je se stavbou podobného skladu spojená, zabere spoustu času. V naší firmě jsme zastánci evolučního vývoje, to znamená, že děláme vše krok po kroku. První krok jsme udělali a až vývoj na trhu ukáže, zda bude potřeba kapacity rozšířit.“

 

Zdroj: logisticsatoz