Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Sokolovsko má první průmyslovou zónu

Oblast trpící nejvyšší nezaměstnaností v Karlovarském kraji má svou první průmyslovou zónu u Nového Sedla, kde mohou do tří let pracovat stovky lidí. Zóna sice bude zkolaudovaná až za měsíc, ale už se ukazuje, jak velký „hlad“ mají investoři.

Zajímají je plochy, k nimž vedou inženýrské sítě, cesty a kde se dá co nejdříve postavit nová fabrika.

Město, jež ve středu prázdný park v ceně 170 milionů korun (platil stát) slavnostně otevřelo, už se téměř dohodlo s nástrojařskou firmou Swiss form Nejdek, že jí prodá 1,3 hektaru v parku pro stavbu závodu na výrobu výlisků z plechů. Cena: 500 korun za metr.

Swiss form se potřebuje rozšiřovat a rychleji dodávat žádané produkty svým zákazníkům. Těch má přes dvě stě v pěti zemích. V Nejdku, kde teď zaměstnává 160 lidí, už nemůže výrobní kapacitu lisovaných produktů zvětšovat.

Střední a velké série bychom rádi za tři roky vyráběli už v maximálně automatizovaném provozu v Novém Sedle. Náročné výrobky z oboru gastronomie, medicína, letectví a laboratorní technika bychom dělali dál v Nejdku,“ řekl člen představenstva Swiss formu Igor Blažek.

V Novém Sedle dá firma práci až 110 zaměstnancům. Třicet jich přijme na startu. Potřebovat bude lidi s technickým vzděláním. Otevíraná průmyslová zóna se Igoru Blažkovi zamlouvá díky tomu, že leží blízko dálnice a že v okolí, kde se udržuje průmyslová tradice, by měl být větší výběr kvalifikovaných techniků.

Město navíc registruje další tři zájemce o volné plochy. Celkem má k dispozici park rozdělený na šest různě velkých pozemků. K postupnému prodeji by podle starosty Martina Loukoty mohlo dojít poměrně rychle, už začátkem příštího roku.

Rádi bychom, aby tu bylo zaměstnáno co nejvíce lidí v ekologicky čistých odvětvích. Pevně věřím, že nebude problém zónu obsadit. Je jediná v okrese. Spousta investorů na Sokolovsko z různých důvodů chce. Máme blízko silnici R6, hlavní tah do Německa. Snad se dočkáme i pokračování R6 směrem na Prahu, brzdí to rozvoj celého regionu,“ řekl Loukota.

Zóna se časem může rozšířit až na 25 hektarů

Náměstek hejtmana Petr Navrátil poznamenal, že otevření první průmyslové zóny je pro snižování jedenáctiprocentní nezaměstnanosti na Sokolovsku dobrým začátkem.

Hlavně je připravena okamžitě přijímat investory. Ne jako ostatní teprve připravované zóny, které nebudou hotovy dříve než v roce 2016,“ uvedl Navrátil.

 

Zdroj: iDNES