Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Škoda Auto plánuje rozšířit závod ve Vrchlabí

Nová pracovní místa může přinést rozšíření závodu Škody Auto ve Vrchlabí. Automobilka plánuje výrobu zdvojnásobit - znamenalo by to, že denně vyrobí až čtyři tisíce převodovek. Vedení společnosti tento záměr zatím nepotvrdilo. Připustilo však, že tento krok zvažuje.

Automobilka Škoda Auto plánuje rozšíření závodu na výrobu převodovek ve Vrchlabí na Trutnovsku na dvojnásobek.

Zatímco v nynějších prostorách může produkce dosáhnout maximálně dvou tisíc převodovek denně, po rozšíření by kapacita továrny měla vzrůst na čtyři tisíce kusů.

Agentura ČTK to zjistila z dokumentace, kterou automobilka předložila úřadům kvůli posouzení záměru rozšíření závodu z hlediska vlivu na životní prostředí (EIA). Automobilka tvrdí, že rozhodnutí o rozšíření závodu dosud nepadlo.

Škoda Auto záměr rozvoje Vrchlabí podrobněji nekomentovala. "Rozšíření výroby například o další typy převodovek je do budoucna možné, ale žádné konkrétní rozhodnutí zatím v tomto směru nepadlo," odpověděl Jozef Baláž.

Závod se podle něj aktuálně koncentruje zejména na plánované postupné navyšování výrobní kapacity z tisíce na 1500 automatických převodovek denně.

V dokumentaci předložené úřadům automobilka uvedla zahájení rozšíření ve třetím čtvrtletí 2014 a ukončení v prvním čtvrtletí roku 2019. Rozšíření firma zdůvodnila budoucím růstem poptávky po automatických převodovkách v rámci koncernu Volkswagen.

"Bez realizace posuzovaného záměru se zastaví kvalitativní i kvantitativní rozvoj závodu a v krátkém období by toto mohlo znamenat oslabení pozice tohoto závodu v rámci koncernu a ztrátu potenciálních zákazníku při dodávkách nových převodovek," stojí v dokumentu.

Plocha výrobní haly je nyní asi 4,3 hektaru a její výrobní kapacitu je možné rozšířit ze zatím povolených 1500 převodovek až na dva tisíce převodovek za den.

Projekt rozšíření počítá s výrobou dalších 2000 převodovek denně. Nová kapacita má vzniknout v nové hale o rozloze asi 5,7 hektaru. Do nové haly přitom má být zakomponována i původní část vrchlabské továrny o rozloze 1,1 hektaru. Nová výrobní hala by měla těsně navazovat na tu nynější.

Rozšíření závodu by mohlo přinést několik stovek nových pracovních míst. Nyní závod zaměstnává asi tisíc lidí a patří k největším zaměstnavatelům na Trutnovsku.

 

Zdroj: logistika.ihned