Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Šikovné obaly ušetří čas při balení

V dnešním světě se vše zrychluje, optimalizují se procesy, zintenzivňují se změny – vše se děje s cílem co nejlépe zefektivnit firemní postupy, ušetřit čas zbytečnými činnostmi a co nejrychleji reagovat na výzvy a požadavky trhu. To samé neplatí jenom pro informační technologie či systémy, ale i pro samotné balení. Progresivním trendem, který rok od roku získává na důrazu, je zrychlování balení produktů. Čím dříve je totiž zboží zabaleno a připraveno k expedici, tím lépe. Zvyšuje se poptávka po „chytrých“ obalech, které se adaptabilně přizpůsobí výšce produktů či disponují automatickým dnem pro rychlé složení krabice.

Krabice s nastavitelnou výškou

K žádaným kartonům patří výškově nastavitelné klopové krabice Rajapack jako je např. krabice Varia typu eco, standard či super. Všechny tyto balení disponují horizontálními raženými drážkami v pravidelných intervalech, díky kterým s pomocí nože seříznete výšku krabice na potřebnou velikost. Obal je možno adaptovat (dle výběru typu) na 5 až 13 výšek tzn. pro balení různých tvarů a rozměrů zboží Vám stačí pouze 1 krabice. Tím při balení ušetříte nejen čas pro hledání vhodné velikosti kartonu, ale i náklady na výplňový materiál i skladovací prostory. Tyto krabice jsou populární například u eshopů, které balí různé druhy a počty zboží dle aktuální objednávky zákazníka např. 1 zákazníky si objedná 2 knihy, 3 hračky, 6-20 talířů, 6 léků, 3 košile a jiný o polovinu méně nebo stejný výrobek v rozličných počtech... Pro všechny tyto odlišné objednávky využijete stejný karton. Populárními jsou také krabice s odnímatelným víkem, které sice nedisponují drážkami, ale také usnadní rychlou výškovou adaptaci.

Složte karton do několika sekund

Pro urychlení balicího procesu je důležitý krok, který vlastně balení předchází – a to je primární složení krabice. Všechny krabice jsou vždy pro úsporu skladového místa dodávány v rozloženém stavu tzn. pracovník musí nejprve obal složit, což vždy vyžaduje potřebný čas a navíc je nutné použít lepicí pásku pro zalepení dna. V případě využití krabice s automatickým dnem ji složíte za pár sekund. Jednoduše stačí karton lehce stlačit na bočních hranách a voilà – dno se automaticky složí a pevně zaklapne. Krabice je tak okamžitě připravena bez použití lepicí pásky pro balení.

Zohledněte hmotnost balení

Stejně jako u každého jiného zboží – i obaly mají svoje hranice použití. Rozlišujeme krabice z tří, pěti nebo sedmivrstvé lepenky. Každý tento typ má svoje hmotnostní omezení. Třívrstvé krabice, které najdeme v sortimentu Rajapack, jsou optimální pro produkty do hmotnosti cca 30 kg. Tyto kartony se chodí spíše pro odolnější produkty popř. pro zboží, které je již dostatečným způsobem chráněno (např. bublinkovou fólií, výplňovým papírem atd.). Pětivrstvé obaly se vyznačují nosností až do 70 kg a své uplatnění najdou při balení těžkých a křehkých artiklů. Dodatečné lepenkové vlny působí jako ochranný „airbag“ a při nárazu během přepravě je absorbují. Vlny plní funkci deformačních zón tzn. pokud dojde k nárazu, je prvotně poškozena tato vlna a nikoliv obsah krabice. Kartony ze sedmivrstvé vlnité lepenky jsou v převážné míře používány pro velmi těžké a sensibilní předměty s hmotností až do 500 kg. Jsou také ideální volbou při dlouhodobějším skladování či trasportu.

Zdroj: eulog.cz