Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Seznam postaví datové zázemí na okraji Prahy

První vlastní datové centrum v průmyslové zóně na okraji Prahy postaví společnost Seznam.cz. Za tímto účelem zakoupila pozemek v industriálním parku VGP Horní Počernice. Doposud se datová centra umísťovala především do centra Prahy, kde je dostatečná hustota a kapacita datové sítě. Generálním dodavatelem stavby, který vzešel z  výběrového řízení, je společnost Altron, oznamuje Cushman & Wakefield (C&W), jež asistovala při výběru vhodné lokality.

Plánovaná velikost datového centra je přes 2500 čtverečních metrů. Jde o první projekt výstavby vlastního datového centra společnosti Seznam.cz, která doposud využívala pro svůj provoz datová centra externích dodavatelů. Dokončení první fáze projektu se plánuje na konec letošního roku,” říká Denisa Molatová z průmyslového týmu C&W.

Datové centrum společnosti Seznam.cz představuje zásadní technologickou inovaci, která přispěje k úspoře energie a ke snížení ekologického dopadu. VGP se podílela na vybudování technické infrastruktury a zajištění povolení. Splnění požadavků na infrastrukturu napojení na nezávislé datové sítě může v budoucnu přilákat do VGP Parku Horní Počernice další zájemce o výstavbu podobného projektu.

 

Zdroj: skypaper